2021. augusztus 27.
Fradistával a csapatban lett bronzérmes a válogatott
Atlétánk, Csóti Jusztina is tagja volt a rangos nemzetközi versenyen harmadik 4x100 méteres váltónak.

A Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg az atléták Magyar Nagydíjsorozatának újabb versenyét, amely a Continental Tour Bronze-sorozatának második magyarországi állomása volt. A viadal rangját mutatta, hogy több ismert világsztár látogatott Budapestre, így a ferencvárosi atléták rendkívül erős mezőnyben szerepelhettek.

Fradista szempontból a legjobb eredményt Csóti Jusztina és 4x100 méteres váltónk érte el, amely a harmadik lett. Csóti Jusztina (a képen balra) második emberként vitte a botot. A férfiak a negyedik helyen végeztek, ahol másik sprinterünk, Máté Tamás szintén másodikként futott.

Ami az egyéni versenyszámokat illeti. A 100 méteres síkfutásban a nőknél Csóti Jusztina az erősebb futamba került, ahol számos olimpiai- és világbajnoki érmessel kellett felvennie a harcot. Végül a hetedik helyen ért célba, míg a férfiaknál Kovács Dániel a 13. lett.

A 400 méteres gátfutásban Varga Dániel a harmadik legjobb magyarként 52.26-tal az ötödik helyen zárt és szintén ebben a pozícióban végzett Máté Tamás 200 méteren. Gerelyhajítónk, Herczeg György 69.48 méteres dobásával a hetedik helyen fejezte be a versenyt, míg szenior világcsúcstartó középtávfutónk, Kazi Tamás 1:51.09-cel nyolcadik lett 800 méteren. A Gyémánt Liga egyik elmaradt versenyét pótolta magyar bajnok diszkoszvetőnk, Huszák János, aki az olimpiai és világbajnokokkal teli mezőnyben 61.45 méteres dobással a nyolcadik helyen zárt.

EREDMÉNYEK
Magyar Nagydíjsorozat, Budapest - World Athletics Continental Tour Bronze
FÉRFI
100 m: 13. Kovács Dániel
200 m: 5. Máté Tamás
800 m: 8. Kazi Tamás
400 m gát: 5. Varga Dániel
Gerelyhajítás: 7. Herczeg György
Diszkoszvetés: 8. Huszák János
4x100 m: 4. Magyarország (FTC-tag: Máté Tamás)
NŐI
100 m: 7. Csóti Jusztina
4x100 m: 3. Magyarország „A” (FTC-tag: Csóti Jusztina)

Cikkajánló

Az FTC ásza Európa legjobbjaként várja a vb-t

Sprinterünket, Molnár Attilát éremesélyesként is emlegetik a Fedettpályás Atlétikai Világbajnokság előtt.

Molnár Attila sztáredzője: „Éremért megyünk a vb-re!”

Atlétánk svájci edzője, Laurent Meuwly EXKLUZÍV interjút adott a FradiMédiának a világbajnokság előtt.

Magyar Szabolcs Tamás 11. lett a Dobó Európa Kupán

Klubunk fiatal gerelyhajítója Cipruson szerepelt rangos nemzetközi versenyen.

Tarnai László pályacsúccsal nyerte a maratont Cipruson

Atlétánk a TUI Cyprus Maraton történetének legjobb eredményét érte el 2:19:38-as idejével.

Két aranyérem az U18-as és U20-as Magyar Bajnokságról

Az FTC atlétái összesen hét érmet nyertek a korosztályos fedettpályás országos bajnokságon.

Molnár Attila: „Lelkileg most nagyon feltöltődtem!”

Eb-győztes atlétánknak jól jött az ob, a világbajnokságon pedig az új szabályokra is figyelnie kell - INTERJÚ!

Molnár Attila jött, látott és győzött 200 méteren

Klasszisunkon kívül egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot szereztek atlétáink a fedettpályás ob-n vasárnap.

Csak fradisták a dobogón női hármasugrásban

Bajnoki címmel és négy éremmel nyitottunk a fedettpályás atlétikai OB-n

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin