
A Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg az atléták Magyar Nagydíjsorozatának újabb versenyét, amely a Continental Tour Bronze-sorozatának második magyarországi állomása volt. A viadal rangját mutatta, hogy több ismert világsztár látogatott Budapestre, így a ferencvárosi atléták rendkívül erős mezőnyben szerepelhettek.
Fradista szempontból a legjobb eredményt Csóti Jusztina és 4x100 méteres váltónk érte el, amely a harmadik lett. Csóti Jusztina (a képen balra) második emberként vitte a botot. A férfiak a negyedik helyen végeztek, ahol másik sprinterünk, Máté Tamás szintén másodikként futott.
Ami az egyéni versenyszámokat illeti. A 100 méteres síkfutásban a nőknél Csóti Jusztina az erősebb futamba került, ahol számos olimpiai- és világbajnoki érmessel kellett felvennie a harcot. Végül a hetedik helyen ért célba, míg a férfiaknál Kovács Dániel a 13. lett.
A 400 méteres gátfutásban Varga Dániel a harmadik legjobb magyarként 52.26-tal az ötödik helyen zárt és szintén ebben a pozícióban végzett Máté Tamás 200 méteren. Gerelyhajítónk, Herczeg György 69.48 méteres dobásával a hetedik helyen fejezte be a versenyt, míg szenior világcsúcstartó középtávfutónk, Kazi Tamás 1:51.09-cel nyolcadik lett 800 méteren. A Gyémánt Liga egyik elmaradt versenyét pótolta magyar bajnok diszkoszvetőnk, Huszák János, aki az olimpiai és világbajnokokkal teli mezőnyben 61.45 méteres dobással a nyolcadik helyen zárt.
EREDMÉNYEK
Magyar Nagydíjsorozat, Budapest - World Athletics Continental Tour Bronze
FÉRFI
100 m: 13. Kovács Dániel
200 m: 5. Máté Tamás
800 m: 8. Kazi Tamás
400 m gát: 5. Varga Dániel
Gerelyhajítás: 7. Herczeg György
Diszkoszvetés: 8. Huszák János
4x100 m: 4. Magyarország (FTC-tag: Máté Tamás)
NŐI
100 m: 7. Csóti Jusztina
4x100 m: 3. Magyarország „A” (FTC-tag: Csóti Jusztina)
Négy nemzet részvételével rendezték meg az U23-as Válogatott Viadalt Opole városában.
A lengyelországi Opoleban versenyeznek sportolóink a hétvégén.
Az FTC Európa-bajnoka és Európa-csúcstartója egy századra volt egyéni csúcsától.
Két Gyémánt Liga-verseny után öt napot a Népligetben készül kiváló atlétánk, akit terveiről kérdeztünk.
Tomaschof Kata szép sikert ért el a múlt hétvégi eseményen.
Hét sportoló képviselte az FTC-t az U20-as magyar válogatott lengyelországi versenyén.
Fradista létszámrekord a szezon első korosztályos válogatott versenyén Lengyelországban.
Az FTC Eb-győztes sprintere a Gyémánt Liga marokkói állomásán remekelt.