2022. szeptember 18.
Harmadikként zártunk a csapatbajnokságon
Az FTC atlétái közül Galambos Tibor és Máté Tamás szombaton és vasárnap is nyerni tudott Debrecenben.

Az összetett 4. helyéről várta a vasárnapi folytatást a címvédő FTC a 2022-es Atlétikai Magyar Csapatbajnokság debreceni döntőjében. A szezonzárónak otthont adó Gyulai István Atlétikai Stadionban a szombaton távolugrásban diadalmaskodó Galambos Tibor a második napon hármasugrásban lett első, Máté Tamás pedig a 200 métert nyerte meg. Utóbbi távon Máté mellett Molnár Attila is dobogós helyen végzett, harmadikként zárt. Szintén a legjobb háromban, másodikként végzett a férfi diszkoszvetők között Huszák János, de ezüstérmes lett a férfi 4x400 méteres váltónk is. Csóti Jusztina női 200 méteren harmadik helyezést ért el.

Összesítésben a Budapest Honvéd és a MATE - Gödöllői Egyetemi Atlétikai Club mögött harmadikként zárt az FTC. A második helyért nagyon szoros verseny alakult ki, a gödöllőiek mellett az FTC is az utolsó, férfi 4x400 méteres váltóban előzte meg az MTK Budapestet, amely így visszacsúszott a 4. helyre.

- Fontos versenyzőink hiányoztak ezúttal, voltak, akik nem 100 százalékos állapotban álltak rajthoz, ezért is gondolom úgy, hogy nagyon megsüvegelendő eredményt értünk el, nem sok hiányzott az összetett második helyéhez. Minden elismerésem azoknak a versenyzőknek, akik velünk voltak, hatalmas küzdelemben óriási teljesítmény ez a harmadik helyezés – nyilatkozta Vágóné Solti Mária, szakosztályunk vezetője.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.