2019. május 12.
Ismét fináléban az FTC, de nagy vezéráldozattal!
Atlétika szakosztályunk az ötödik helyen végzett a Csapatbajnokság elődöntőjében, így bejutott a fináléba.

A hétvégén Győrben, az Olimpiai Sportparkban rendezték meg az atlétikai Csapatbajnokság elődöntőit, amelynek Nyugati csoportjában szerepelte a tavalyi döntőben az óriási meglepetésre a negyedik helyen végző Ferencváros. A kétnapos viadalon többszörös magyar bajnokunk, Szabó László 200 méteren és távolugrásban is nyert, mellette Huszák János nagy fölénnyel győzött diszkoszvetésben és kisebb meglepetésre Abdul Kevin Kristóf is az első helyen végzett a magasugróknál. A négy elsőség mellett férfi atlétáink öt második és három harmadik helyezést értek el, míg a szinte fiatalokból álló női versenyzőink is kitettek magukért.

A versenyen nem érmeket, hanem a teljesítményük alapján pontokat kaptak a versenyzők. Az eredmények összesítése után az FTC a két nap alatt 290 pontot szerzett, ezzel pedig az ötödik helyen végzett a Nyugati csoportban és az elmúlt évekhez hasonlóan ismét bejutott a szeptemberi, székesfehérvári fináléba.

„Elég zaklatott versenyen vagyunk túl, hiszen sok sérültünk volt, így tartalékos csapattal érkeztünk, ennek eredményeként pedig néhány szám nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Ami viszont különösen szomorú, hogy a világbajnokságra készülő rövidtávfutó klasszisunkat, Kazi Tamást a 800 méteres versenyen elgáncsolták, Tamás pedig olyan szerencsétlenül esett, hogy három helyen is eltört a kulcscsontja, így már ma este megoperálják a győri kórházban. Tominak mielőbbi felépülést kívánunk és reméljük, hogy ez a sérülés nem hátráltatja majd a vb-felkészülésben. Visszatérve a versenyre. A fiatalok azért nagyon odatették magukat, néhány számot megnyertünk, így végül bejutottunk a döntőbe. Nagy eredmény, hogy négy számban is nyertünk, ráadásul diszkoszvetőnk, Huszák János 63.89-es kiváló dobása bizakodásra ad okot, hiszen 65 méter a vb-kvalifikációs szint. Nem volt könnyű, de behúztuk és nagyon bízom benne, hogy a döntőre már sokkal egészségesebb és erősebb csapattal tudunk majd kiállni” – mondta a versenyről Vágóné Solti Mária szakosztályvezető.

A Csapatbajnokság döntőjét szeptember 7. és 8. között rendezik meg Székesfehérváron.

Kazi Tamásnak mielőbbi jobbulást kívánunk!

ATLÉTIKA
CSAPATBAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ, GYŐR, OLIMPIAI SPORTPARK
FÉRFI
100 m: 2. Szabó László, 3. Kovács Dániel
110 m gát: 9. Galambos Tibor, 11. Szász Bence
200 m: 1. Szabó László, 9. Kovács Dániel, 16. Enyingi Patrik Simon, 17. Vágvölgyi Csaba Rezső (23.01, egyéni csúcs)
400 m: 5. Fekete Gábor
400 m gát: 2. Varga Dániel, 9. Szász Bence
800 m: 5. Fekete Gábor, Kazi Tamás nem ért célba
1500 m: 2. Kazi Tamás
3000 m akadály: 10. Szász Bence (11:16.70, egyéni csúcs)
5000 m gyaloglás: 2. Tokodi Dávid
Távolugrás: 1. Szabó László, 4. Galambos Tibor, 5. Bánhidi Bence, 11. Smelka Dániel
Hármasugrás: 2. Galambos Tibor, 5. Bánhidi Bence, 9. Lapite Rajmund, 10. Prekli Zoltán
Magasugrás: 1. Abdul Kevin Kristóf, 7. Smelka Károly Richárd, 8. Smelka Dániel, 11. Lapite Rajmund
Diszkoszvetés: 1. Huszák János
4x100 m: 3. FTC „A” (Kovács Dániel, Varga Dániel, Bánhidi Bence, Enyingi Patrik Simon), 8. FTC „B” (Berek András, Galambos Tibor, Lapite Rajmund, Prekli Zoltán)
4x400 m: 3. FTC „A” (Varga Dániel, Fekete Gábor, Smelka Károly Richárd, Szabó László), 7. FTC „B” (Kovács Dániel, Enyingi Patrik Simon, Nemes Balázs, Krisztián Bence)
NŐI
100 m gát: 5. Ley Fanni (15.57, egyéni csúcs)
200 m: 11. Kuti Nikolett (26.58, egyéni csúcs)
400 m gát: 7. Papadopulu Phaedra
Távolugrás: 13. Beliczay Léna
Magasugrás: 5. Goschi Anna, 7. Bihari Emese, 8. Karkiss Léna
Hármasugrás: 8. Goschi Anna, 10. Erdei Dorottya, 14. Beliczay Léna
4x400 m: 5. FTC (Tollas Gizella Boglárka, Szűcs Dóra Zita, Kuti Nikolett, Papadopulu Phaedra)

Exkluzív riport a Fradi vb-hősének otthonából

Atlétánk, Molnár Attila Balatonfüreden tartott emlékezetes kirándulást a FradiMédia stábjának - VIDEÓ

Bronzérmek a korosztályos Dobó Magyar Bajnokságról

A Takács testvérek diszkoszvetésben állhattak fel a dobogó harmadik fokára.

Klasszisunk és tanítványa: fél év és már három ob-arany

Atlétánk, Solymári Máté edzéseit Kazi Tamás irányítja, a páros pedig remekelt az elmúlt hónapokban - VIDEÓ

Herczeg György kilencedik lett a Dobó Európa Kupán

Az FTC fiatal gerelyhajítója az A-döntőben volt érdekelt.

Molnár Attila ötödik a fedettpályás vb-n 400 méteren

Futó atlétánk kiválóan teljesített a glasgowi fedettpályás világbajnokságon.

Sas Sándor ezüstérmes lett az ob-n

A Fekvenyomó Magyar Bajnokságon remekelt sprotolónk.

Molnár országos csúccsal döntős a fedettpályás vb-n!

Atlétánk ott lesz a 400 méter fináléjában Glasgowban, méghozzá a harmadik legjobb idővel.

Molnár Attila elődöntős a fedettpályás vb-n

A Glasgowban zajló viadalon atlétánk 400 méteren futamgyőztesként jutott tovább.