2023. augusztus 20.
Molnár Attila hatalmas országos csúccsal vb-elődöntős
Magyar bajnok atlétánk futamában harmadik lett, de így is továbbjutott.

A szombaton a 4x400 méteres vegyes váltóval új magyar csúcsot futó Molnár Attila vasárnap délelőtt 400 méteren is rajthoz állt a budapesti Nemzeti Atlétikai Központban zajló világbajnokságon.

Magyar bajnokunk az első előfutamban a kilences pályán szerepelt és elképesztő futással 44.84-es időt ért el, amely nemcsak egyéni legjobbja, de új magyar csúcs is lett, futamában pedig a harmadik helyen zárt.

Az olimpiai kvótát a Gyulai Memorialon megszerző Molnár Attila így egyenes ágon bejutott az elődöntőbe, amelyet augusztus 22-én, kedden 21.00-tól rendeznek meg.

„Imádom Magyarországot!” - kezdte a Ferencváros atlétája. „Köszönöm mindenkinek, aki biztatott. Az biztos, ha nem itthon van ez a verseny, akkor ez nem sikerült volna. Tegnap futottam egy maximumot, mondjuk ez is az volt. Holnapután nyomjuk tovább. Az utolsó 100 méteren az már nem én voltam, hanem az a 8-10 ezer ember, aki a lelátón szurkolt nekem. Tényleg, nincs emlékem az utolsó 100 méterről” – tette hozzá Molnár Attila, akit nemrég a Fradi TV-ben is bemutattunk szurkolóinknak.

A ferencvárosi atléták részletes napi programját ITT találja.

Az FTC-indulók programja napi bontásban
Augusztus 22., kedd
21.00: 400 m, elődöntő (Molnár Attila)

Augusztus 24., csütörtök
21.35: 400 m, döntő (Molnár Attila)

Augusztus 25., péntek
10.10/11.45: gerelyhajítás, selejtezők (Herczeg György)
20.00: 4x100 m, előfutamok (Csóti Jusztina)

Augusztus 26., szombat
19.30: 4x400 m, előfutamok (Molnár Attila)
21.50: 4x100 m, döntő (Csóti Jusztina)

Augusztus 27., vasárnap
20.20: gerelyhajítás, döntő (Herczeg György)
21.37: 4x400 m váltó, döntő (Molnár Attila)

Két magyar bajnokunk szerepelt a Bahamákon

A WA Váltófutó Világversenyen Csóti Jusztina és Molnár Attila két számban szerepelt.

Tomaschof Kata harmadik lett az ob-n

Atlétánk fél éve még triatlonosként szerepelt klubunk színeiben.

Vb-indulónk nagy fölénnyel nyert Gödöllőn

Gerelyhajítónk, Herczeg György mellett több ferencvárosi atléta is érmes lett a toplista versenyen.