2024. február 11.
Muszukajev 2023 legjobb szabadfogású birkózója!
A Ferencváros világ- és Európa-bajnok sportolóját választották a szakág királyának.

Hétfőn Bukarestben kezdődik a birkózó Európa-bajnokság, amelynek rajta előtt már a helyszínen a nemzetközi szövetség európai bizottsága (UWW European Council) megtartotta éves közgyűlését.

Itt döntöttek többek között arról is, hogy a nemzeti szövetségek és a bizottsági tagok szavazatai alapján

a Ferencváros birkózója, Muszukajev Iszmail lett 2023 legjobb szabadfogású versenyzője.

A tavalyi, belgrádi világbajnokságon a 65 kilogrammosok között aranyérmes, - egyben olimpiai kvótát szerző - Muszukajev révén 44 év után lett ismét világbajnok magyar birkózó szabadfogásban.

Világ- és Európa-bajnok klasszisunk ott lesz a bukaresti kontinensviadalon, a 70 kilogrammosok között indul majd.

Ezüstérem a rangos nemzetközi zágrábi versenyről

Birkózónk, Jakab Dániel a 92 kilogrammosok között állhatott fel a dobogóra a Croatia Openen.

Aranyérmes az FTC birkózója az év első válogatóján

Birkózónk, Gombos Alex győzelme mellett még két érmet szereztünk szabadfogásban.

Megvan! Muszukajev bronzérmes az Európa-bajnokságon!

Az FTC birkózója francia ellenfelét győzte le a harmadik helyért megrendezett mérkőzésen.

Muszukajev Iszmail bronzért küzdhet az Eb-n

A Ferencváros világ- és Európa-bajnok birkózója 70 kilogrammban az elődöntőben nagy csatában kapott ki.

Váncza ötödik lett a birkózó Eb-n

Eb-ezüstérmes birkózónknál orosz ellenfele egyetlen levitellel volt jobb.

Váncza István a bronzért küzd az Eb-n

A 72 kg-os kötöttfogású birkózónk a vigaszágról jutott el a bronzmeccsig.

Bronzérem a kecskeméti válogatón

Fiatal szabadfogású birkózóink közül Zavaczky Zalán állhatott dobogóra.

Elkezdődött birkózóink 2024-es versenyszezonja

Birkózóink a hétvégén két helyszínen három versenyen vettek részt, méghozzá remek eredményeket elérve.