2022. április 14.
Beugró fradistákkal győzött a válogatott
A magyar férfi jégkorong-válogatott a miskolci első vb-felkészülési meccsen 3-1-re győzött Ukrajna ellen.

Amint arról korábban beszámoltunk, a májusi, ljubljanai Divízió I/A világbajnokságra való felkészülést április elején, az akkor még az Erste Liga döntőjében érdekelt ferencvárosi játékosok és stábtagok nélkül megkezdő magyar férfi jégkorong-válogatott programjában négy felkészülési mérkőzés szerepel. Az első találkozót a nemzeti csapat csütörtök este Miskolcon játszotta Ukrajna válogatottja ellen. Ezen mérkőzés, illetve az ukránok elleni nyolc nappal későbbi második találkozó jegybevételeinek felét a hazánkban elszállásolt ukrán jégkorongozó gyerekek és családjaik támogatására ajánlja fel a Magyar Jégkorong Szövetség a Szintlépés Alapítványon keresztül.

Bár az eredeti tervek szerint a válogatott ferencvárosi kerettagjai a nemzeti csapatnál másodedzőként dolgozó Fodor Szabolcs vezetőedzőt leszámítva csak a hét végén csatlakoztak volna a közös munkához, az ukránok elleni csütörtöki mérkőzésre Kóger Dániel végül az utolsó pillanatban beugrott Schlekmann Márk helyére, így a támadó 2020 után szerepelhetett ismét a magyar válogatottban. Rajta kívül cserekapusként Arany Gergely is ott volt a meccskeretben, és a 31. percben, a mérkőzés felénél be is állt védeni, majd kapott gól nélkül hozta le a hátralévő időt.

Az ukrán válogatott remekül helytállt a találkozón, sőt, lövésekben minden harmadban túlteljesítette a mieinket. A hatékonyságuk azonban nem volt az igazi, ellentétben a magyar válogatottal. Tóth Richárd góljával már az 5. percben megszereztük a vezetést, azonban az ellenfél a második harmad elején Dmitro Nyimenko góljával kiegyenlített. Pangelov-Juldasev és Szita Donát találtak egymásra néhány perccel később, mindkét játékosnál végleges kiállítás lett az esetből. A csetepatéból a mieink jöttek ki jobban, a 26. percben Tóth Richárd meglőtte önmaga és csapata második gólját. Sőt, a harmad vége előtt négy perccel Kreisz Brúnó is eredményes volt, és mivel az utolsó játékrész nem hozott újabb gólt, így a magyar válogatott 3-1-re megnyerte első világbajnoki felkészülési mérkőzését. Folytatás jövő kedden 19.00-tól Székesfehérváron a ljubljanai világbajnokság házigazdája és egyik nagy esélyese, Szlovénia ellen.

Férfi jégkorong, világbajnoki felkészülési mérkőzés, Miskolc
Magyarország – Ukrajna 3-1 (1-0, 2-1, 0-0)

Cikkajánló

Újra Fradi Zóna Örökzöld! Életútinterjú Hajzer Jánossal

Legújabb adásunkban az idén 75 éves, bajnok jégkorongozónk idézi fel emlékeit a 1970-es évek sikercsapatáról.

Svéd hátvéddel válik teljessé csapatunk kerete

Rasmus Bengtsson a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunkat fogja erősíteni.

Kialakult második ICEHL-szezonunk menetrendje

Felnőtt férfi jégkorongcsapatunk hazai pályán kezdi meg a 2026/27-es idényt.

Svéd hátvédünkkel hosszabbítottunk

Jesper Lindgren a 2026/27-es szezonban is felnőtt jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

Bálizs Bencét választották a szezon legjobb kapusának

Az FTC-Telekom jégkorongozója a 2025/26-os szezonban is elnyerte a Vedres Mátyás-kupát.

Kétszeres NCAA konferencia-győztes center érkezik

A kanadai David Silye az AHL-ből igazol az osztrák bajnokságban szereplő felnőtt jégkorongcsapatunkhoz.

Tóth Gergely is marad, tovább erősödik a Fradi

A magyar válogatott hátvéd marad az FTC-Telekom jégkorongcsapatánál az új ICEHL-szezonban is.

Újabb válogatott játékossal hosszabbítottunk

Molnár Dávid a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin