2020. december 30.
Hihetetlen végjáték után vereség a Vasas ellen
Férfi jégkorongcsapatunk 4-2-es vereséget szenvedett a Vasas otthonában, a harmadik helyről várjuk az újévet.

SIKERES ÓVÁS, ÚJRAJÁTSSZUK A MÉRKŐZÉST!

Az FTC-Telekom Jégkorong szakosztály a másfél perccel a vége előtt videóbírózás után meg nem adott gólunkkal kapcsolatban a mérkőzés végeredményét döntően befolyásoló játékvezetői műhiba miatt óvást nyújtott be a Magyar Jégkorong Szövetséghez, amelynek a versenyiroda hosszas és alapos vizsgálat után helyt adott, a mérkőzés végeredményét megsemmisítették, és újrajátszást rendeltek el, amelynek időpontját később jelölik ki. Az ügy részletei és az óvás alapja és oka a cikk alján található frissítésben olvashatóak el.

Magyar bajnok, Erste Liga-győztes és Magyar Kupa-címvédő férfi jégkorongcsapatunk az Opten Vasas HC ellen idegenben, a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban folytatta a két nappal korábban megkezdett szokásos december végi-januári meccsdömpinget. Idén már harmadik alkalommal találkoztunk a néhány légióssal megerősítve zömében feltörekvő fiatalokból álló piros-kékekkel, akik az első két egymás elleni mérkőzésen már bebizonyították, ebben a szezonban minden ellenfélnek számolni kell velük. December 10-én Káposztásmegyeren és három nappal később a Tüskecsarnokban is rendkívül megnehezítették a dolgunkat, mindkétszer csak a harmadik harmad hajrájában sikerült egyetlen góllal a magunk javára billenteni a mérkőzést. A Vasas első két éve után az idei szezonra taktikailag, sebességben és csapategységben is felvette az Erste Liga ritmusát: folyamatosan játsszák a jobbnál jobb mérkőzéseket és csennek el pontokat papíron előrébb rangsorolt csapatoktól, már mindössze 16 lejátszott mérkőzés után négy pont híján ott tartanak, mint az előző idényben a 36 meccses alapszakasz végén, és harcban állnak a még rájátszást érő nyolcadik helyért.

Ami a mieinket illeti, bár egy Derbi formától és aktuális helyezéstől függetlenül mindig presztízscsata, összességében némileg meglepő, de a gólkülönbséget tekintve mindenképpen váratlan vereséget szenvedtünk az Újpesttől két nappal korábban, így a Vasas elleni mérkőzésen mindenképpen az volt a cél, hogy visszatérjünk a győztes útra, már csak azért is, mert ha reális célként akarjuk megtartani az alapszakasz megnyerését és ezzel az első kiemelést a rájátszásra, az alsóházi csapatok ellen semmiképp sem szabad pontokat veszíteni, még ha mégoly kellemetlen ellenfélről is van szó, mint a mostani Vasas.

A mérkőzésre kitűzött céljaink ellenére nem indult jól számunkra a találkozó, Nagy Gergőt már rögtön az első percben kiszórták bottal akasztásért. Az emberhátrányos védekezésünk azonban ahogy már korábban, most is remekül működött, jól segítettük ki a kapunkban ezúttal kezdő Nagy Kristófot, és sikerült kivédekezni a két percet. Az ezt követő néhány percben sem állt még össze a játékunk, egyenlő létszámban sem vettük még át a játék irányítását, sőt, a hatodik perc legelején Versteegre is rászórtak egy kiállítást. A hátrányos védekezés ezúttal is működött, kivédekeztük az újabb két percet, sőt, egy kiugrás révén még nekünk volt nagy helyzetünk, Tóth Richárd azonban túlságosan megnézte magának a sarkot, és mellétrafált. Alighogy kiegészültünk, már azt is tesztelhettük, az emberelőnyös játékban sikerült-e előrelépést elérnünk, ugyanis a Makszim Vesutkinnal és Dusan Kmeccel egy időben néhány héttel ezelőtt a Vasashoz csatlakozó Kalvis Ozols szedett össze fogásért egy büntetést. Bár sikerült felállni és megjáratni a korongot, sőt, Sági Máténak nagyobb védenivalója is akadt, nem sikerült megtörni a jeget, a Vasas is kivédekezte a maga hátrányát. Sikerült viszont átvenni a játék irányítását, a harmad második felére már szemmel láthatóan többet volt nálunk a korong, és megjöttek a veszélyes akciók, a Vasas védelme azonban jól zárt. A 13. perc végén jöhetett volna el az Achilles-sérülésből és műtét utáni rehabilitációból a meccskeretbe nemrég visszatérő, komolyabb jégidőt először kapó Farkas Simon nagy pillanata, egy remek passzal ugrott ki a jobb oldalon, azonban Sági a lövésnél nagyot védett. A 15. perc végén aztán bebizonyosodott a közhelyszerű örök igazság, és a kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, a hazaiak elmentek egy villámgyors kontrával, és tanárian fejezték be kettő az egy ellen a lerohanást, Turbucz Martin volt a befejező ember. (1-0) A Vasas 88-asa igazi Fradi-specialista kezd lenni a szezonban, az első egymás elleni találkozón duplázott, majd a Tüskecsarnokban is betalált, idei eddigi hét góljából négyet a Fradi ellen lőtt. Sőt, bő fél perccel később jött a hidegzuhany, Béres Boldizsár fejezett be szépen egy támadást, már kettővel vezetett a Vasas. (2-0) Bár még rengeteg idő volt hátra, érezhető volt, hogy minden eddiginél nehezebb dolgunk lesz a piros-kékek ellen, akik elképesztően vérszemet kaptak. Ilyen szorongatott helyzetben van szükség a rutinos játékosok váratlan villanására, ezt pedig Pavuk Attila szolgáltatta a 18. perc elején, aki elszáguldott a jobb szélen, és védője mellől remek mozdulattal bombázott a botos oldalra, a lehető legjobbkor visszahozva csapatunkat a mérkőzésbe. (2-1) Alig tíz másodperccel később Hegyi Ádámot ugyan a büntetőpadra száműzték, ám a hazaiak nemhogy nem éltek az emberelőnnyel, de alig fél perc után Páterka csúnyán a jégbe gyalulta a kispadok előtt Tóth Gergelyt, az ítélet fejre-nyakra irányuló támadás miatt öt perc plusz végleges lett, így négy a négyben folytatódott a játék. 38 másodperccel a harmad vége előtt kiegészültünk, a hazaiak büntetéséből viszont maradt még majdnem három perc, így hosszú emberelőnnyel várhattuk az első szünet után a folytatást.

Ahogy arra számítani lehetett, a hosszú emberelőny tudatában rendkívül agilisan kezdtük a második játékrészt, az első percben egy jócskán mellémenő távoli bombáig és egy blokkolt Sági-lövésig jutottunk azonban mindössze. A Vasas nem tudta felszabadítani a kapuját, járattuk a korongot, de a kapu előtti forgalomba bejátszott pakkokkal sem volt szerencsénk, így a hazaiak kivédekezték a hátrányt. Összességében elmondható, hogy mindenképpen növelni kellett a lövések számát, az első harmadban is mindössze tíz próbálkozásunk találta el a Vasas kapuját. A kiállítást követő másodpercekben a kapu elé keveredett Versteeghez jutott el egy korong, már csak a hálóba kellett volna helyeznie, ám Sági Máté hatalmasat védett, spárgában átért a túlsó sarokra. Nemrég igazolt kanadai hátvédünk ezután bebizonyította, jó vétel volt, ugyanis a hazaiak megindultak a kontrával, ő pedig az egész pályát átkorcsolyázva a kapunk előterében érte utol, és tisztán szerelte is ellenfelét. A következő percekben végre egyenlő létszámban is újra felpörögtünk, átvettük a játék irányítását, és megérkeztek a lövéssel befejezett helyzetek is. A Vasas azt játszotta, amit a korábbi meccseken is láttunk tőlük, tömörültek a kapujuk előtt, hősiesen védekeztek, és vártak a pillanatra, hogy lecsaphassanak egy-egy kontrára. A javuló játékunk a 26. perc végén fizetődött ki, az egész mérkőzésen jól játszó Mitch Versteeg azt is bebizonyította, sokoldalú, a támadásokat segítő bekk, Nagy Gergő passzát ugyanis gyönyörűen fejezte be, megszerezve ezzel első ferencvárosi gólját és pontját. (2-2) A lendületünket a 27. percben Hajós kiállítása törte meg, azonban ismét remekül dolgozott a hátrányos védekezés, és Nagy Kristóf is jól zárt, így újabb hátrányt védekeztünk ki. Szerencsére nem hagyott a játékunkon mély nyomot a kiállítás, egyenlő létszámban ismét mi domináltunk. Ha már Farkas Simon visszatérésével újra összeállt a „melós” sorunk, amelyik tavaly több mérkőzést is eldöntött, ezúttal is közel jártak hozzá, hogy ők hozzák össze a vezetést. Előbb az ezen az estén hatalmasat játszó Farkas lövetett majdnem gólt Tóth Gergővel, ám az elvetődő Sági mamutja túl közel volt, majd Versteeg kékről beemelt korongjába ért bele Roczanov, és alig tévesztett célt. Nem sokkal később már mi támadhattunk előnyben Ozols újabb hibája után, és még jobban megnyomtuk a játékot, Németh Attila közvetlen közelről a jobb oldali vasat találta telibe. Ebben az előnyünkben sem tudott felszabadítani a Vasas, óriási nyomást helyeztünk a hazaiakra, Versteeg is közel járt az újabb gólhoz, ám távoli bombája után nagyot védett Sági. Az előny lejártakor nem igazán figyeltünk a padról visszatérő játékosra, az emiatt kibontakozó kontra végén pedig Szalma már csak Nagy Kristóffal állt szemben, oda lőtte, ahová akarta, ám kapusunk megfogta a lövést. A 35. percben ismét emberelőnyhöz jutottunk, ezúttal Kmec volt szabálytalan. Ebbe az előnybe nem sikerült úgy beleállnunk, mint az előzőbe, sőt, egy korongeladás után lekontrázott minket a Vasas, ám Nagy ezúttal is óriásit védett. A második percre sikerült felállnunk a hazai harmadban, Sági Martin révén a tiszta lövés is megvolt, a másik Sági, Máté azonban lepkéssel védett. Ennél már nem volt nagyobb helyzet, kiegészült a Vasas. Egyenlő létszámban is tartottuk a nyomást, az utolsó percekben is soroztuk a Vasas kapuját, ám eredménytelenül, így egyenlő állással mentünk a második szünetre – megnyertünk viszont legalább egy harmadot.

A harmadik harmad egy kisebb kakaskodással indult, Czakó szabálytalankodott saját kapuja előtt, amit Tóth Adrián kért számon rajta, páros kiállítás lett a vége. Alig túllépve az első percen meg is volt az első nagy helyzetünk, a kiugró Roczanov nem találhatott viszont a kapuba, azt ugyanis az egyik eleső és a jégen nagy lendülettel csúszó hazai védő és az általa felborított Sági Máté közösen elsodorták a helyéről. Négy a négyben is mi uraltuk ekkor már a játékot, Hegyi kapott középen tisztán egy óriási passzt, meg is nézte magának a kaput, azonban hatalmas erővel mellé tüzelt. Hiába azonban a domináns játék, hiába a helyzetek, ha gólt nem mi lövünk, hanem lényegében a harmadban addigi egyetlen lehetőségéből az ellenfél… Egy kósza kontrával ment el a Vasas, amit még le is kísértek a védőink, sőt, a kapu elé tett korong sem tűnt veszélyesnek, ám „elfelejtettünk” takarítani, így a pakk eljutott Szabó Zalánig, aki szorongatott helyzetből is valahogy a hálónkba kotorta azt. (3-2) Sőt, kevesebb mint egy perccel később bár úgy tűnt, egyértelmű szabálytalanság történt, a játékvezetők ezt nem így látták, így egy újabb kontrával Kmec léphetett ki, azonban sikerült bravúrosan utolérni és szerelni. Egy kicsit kapkodóvá vált a játékunk, ami a semmiből beszedett gól után részben érthető, ám 12 perccel a mérkőzés vége előtt nagyobb higgadtságra volt szükség, hogy visszajöhessünk a meccsbe. A 49. percben Farkas is óriásit kapott a hazai harmadban a palánknál, úgy tűnt, fenn az ellenfél válla és kezei, ám a közelben álló játékvezető ezúttal sem emelte a kezét, Farkas pedig ütőjét elveszítve, fájdalmas arccal korcsolyázott le a kispadra. Maradtunk támadásban, és az 51. percben a kaput kerülő Tóth Richárdot is felborították – már-már úgy tűnt, ezt sem látták szabálytalannak, ám végül ha kis ütemkéséssel is, de az egyik spori befújta az ítéletet, emberelőnybe kerültünk. Közel egy perc eltelt, mire érdemben felálltunk, utána viszont jöttek a próbálkozások, Versteeg először jó passzal hozta helyzetbe a társat a kapu előtt, de jókor jött egy hazai blokk, majd már ő maga tüzelt a kékről, itt Sági védett nagyot. Az előny végén már szinte a hazai kapussal együtt próbáltuk meg bepréselni a korongot, sikertelenül, a Vasas nagyon fontos pillanatban védekezte ki a hátrányt. Sajnos az emberelőnyös perceket elnézve várható volt, hogy lesz még ítélet a másik oldalon is, ez meg is érkezett, Németh Attila kapott két percet nyírásért hat és fél perccel a vége előtt. Szerencsére a hátrányos védekezésünkre most sem lehetett panasz, kivédekeztük a hátrányt komolyabb helyzet nélkül, így meccsben maradtunk az utolsó négy percre. Igyekeztünk belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, hatalmas nyomás alatt tartottuk a hazai kaput. Versteeg megint két hatalmasat bombázott, az elsőnél Sági, a másodiknál a kapu mögötti plexi volt a végállomás. 1:37-tel a vége előtt jött a játékmegszakítás, aminél Fodor Szabolcs időt tudott kérni, ezt meg is tette. Mindössze hét másodperc telt el a buli után, már kapus nélkül játszottunk hat az öt ellen, amikor a kapuba juttattuk a korongot – elképesztő hosszú, idegtépő videóbírózás következett, majd végül nem adták meg a találatot. Kereken másfél percünk maradt, a buli után elhoztuk a korongot, Nagy azonnal lekorcsolyázott. Megvoltak az újabb lövések, sehogy sem sikerült azonban ismét a kapuba juttatni a korongot, ami végül Turbuczhoz került, ő pedig a saját harmadából az üresen álló kapunkba lőtt, eldöntve ezzel a mérkőzést. (4-2) Hodgman még kapott egy végleges fegyelmit, miután számonkérte a játékvezetőket a korábbiakért, az eredmény azonban már nem változott.

A 4-2-es hazai győzelem azt is jelenti, hogy a Vasas újkori története során először győzte le a Ferencvárost. A mieink a tabella harmadik helyéről várják az újévet, folytatás január 3-án a MAC HKB Újbuda ellen a Tüskecsarnokban.

FRISSÍTÉS: SIKERES ÓVÁS, ÚJRAJÁTSSZUK A MÉRKŐZÉST!

Az FTC-Telekom Jégkorong szakosztály a másfél perccel a vége előtt videóbírózás után meg nem adott gólunkkal kapcsolatban a mérkőzés végeredményét döntően befolyásoló játékvezetői műhiba miatt óvást nyújtott be a Magyar Jégkorong Szövetséghez, amelynek a versenyiroda hosszas és alapos vizsgálat után helyt adott, a mérkőzés végeredményét megsemmisítették, és újrajátszást rendeltek el, amelynek időpontját később jelölik ki. Az ügy részletei és az óvás alapja és oka EZEN A LINKEN olvashatóak el.

Férfi jégkorong, Erste Liga, alapszakasz
Opten Vasas HC – FTC-Telekom 4-2 (2-1, 0-1, 2-0)
Opten Vasas HC: Sági Máté (Tóth K.) – Bukor, Kováts, Bödök, Czakó, Turbucz – Kmec, Surányi, Béres, Páterka, Szalma – Ozols, Tornyai, Pápa B., Schmál, Szlama – Farkas B., Léránt, Csiki, Németh Á., Szabó. Vezetőedző: Ladányi Balázs.
FTC-Telekom: Nagy K. (Arany) – Ellerby, Tóth Gergely, Németh A., Tóth A., Nagy G. – Hegyi, Versteeg, Hodgman, Kulmala, Pavuk – Kärmeniemi, Sarcia, Hajós, Sági Martin, Tóth R. – Bán, Boros, Farkas S., Roczanov, Tóth Gergő. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Gólok: Turbucz (14:54, Bödök), Béres (15:29, Szalma, Páterka), Szabó (40:21, Béres, Szalma), Turbucz (59:39, üres kapu), illetve Pavuk (17:11), Versteeg (25:51, Nagy G.),

Galajda Zsomboré a szezon Fradi-gólja

A tavaly nyáron érkezett fiatal játékos elődöntős találatát szavazták meg a szurkolóink az év legjobbjának.

Távozik két cseh és egy finn játékos

Jégkorong szakosztályunk egy támadója és két védője nem hosszabbít szerződést a Ferencvárossal.