2019. november 17.
IIHF KK: FTC-Telekom - Amiens Gothiques 1-5
A hősies helytállás ezúttal nem ért győzelmet - ITT A TELJES MECCS!

Magyar bajnok, Erste Liga-címvédő férfi jégkorongozóink sorra hajtják végre a klubtörténeti tetteket: októberben, a dél-tiroli Rittenben a nemzetközi porondra 19 év után visszatérő Ferencváros fennállása során először ünnepelhetett továbbjutást a második számú európai kupasorozat, az IIHF Kontinentális Kupa második köréből, és kiharcolta a jogot, hogy a sorozat legjobb nyolc csapata között szerepelhessen újabb négyes tornán, a dániai Vojensben.

A harmadik kör első napján a házigazda SonderjyskE ellen elszenvedett vereséget követően fantasztikus győzelmet aratott Fodor Szabolcs együttese a csoport egyik favoritja, a 2017-es KK-győztes Nottingham Panthers ellen, ezzel nem csak története első győzelmét érte el a harmadik körben, de megőrizte esélyét a négyes döntőbe jutásra is!

A továbbjutáshoz elengedhetetlen az eddig két vereséggel álló, szintén az utolsó, nagyjából csak matematikai szalmaszálba kapaszkodó francia kupagyőztes Amiens Gothiques legyőzése - igaz, még ez sem biztos, hogy elegendő, kell hozzá az is, hogy az esti mérkőzés jól alakuljon. Erről ITT OLVASHATNAK bővebben.

A franciák ellen végül hiába az újabb elképesztő helytállás egy topligában kupagyőztes csapat ellen, amelynek jóval nagyobb a nemzetközi rutinja, ez ma nem ért győzelmet, a végén két üres kapus góllal alakult ki a játék képét azért nem tükröző 5-1-es végeredmény. A teljes mérkőzés megtekinthető itt:

Férfi jégkorong, IIHF Kontinentális Kupa, 3. forduló, E csoport, 3. mérkőzés
FTC-Telekom – Amiens Gothiques 1-5 (0-0, 0-2, 1-3)
Fros Arena, Vojens, Dánia
FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Rantanen, Tóth Gergely, Pavuk, Nagy G., Tóth A. – Kärmeniemi, Pulli, Kulmala, Switzer, Tóth Ri. – Hegyi, Sarcia, Tóth Gergő, Farkas, Roczanov – Boros, Pozsár, Jászai, Tóth Re. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Amiens Gothiques: Buysse (Savoye) – Belisle, Gibb, Giroux, Halley, Romand – Lehtinen, Prissaint, Franson, Babcock, Mattsson – Roussel, Bault, Suire, Verrier, Sabatier – Plagnat, Coulaud, Matima, Drolet, Bruche. Vezetőedző: Mario Richer.
Gólszerzők: Farkas (56:27, Tóth Gergő), illetve Giroux (23:51, EE, Verrier, Halley), Mattsson (34:15, Babcock), Giroux (49:36, Gibb, Valley), Verrier (59:13, üres kapu, Sabatier), Giroux (59:45, üres kapu)