A hét elején utazott el a világbajnokság helyszínére a Majoross Gergely irányította magyar férfi jégkorong-válogatott, amely szombaton kezdi meg szereplését a tornán Finnország ellen. A találkozót a zürichi Swiss Life Arénában rendezik, a cél pedig idén is a bent maradás lesz.
A szövetségi kapitány a legutolsó keretszűkítés alkalmával öt Fradi-játékossal számolt, azonban a kerethez a finn bajnokság után pénteken csatlakozó Galló Vilmossal már 26 játékos készül, a vb-re azonban egy 25-ös keret – 3 kapus és 22 mezőnyjátékos - nevezhető.
Az utolsó keretszűkítés áldozatául Nagy Krisztián esett, viszont ő is marad Svájcban a nemzeti csapattal, ahol négy Fradi-játékos léphet jégre: Bálizs Bence, Sofron István, Hadobás Zétény, Horváth Milán.
A felkészülésről és a végső keretről Majoross Gergely a szövetség honlapjának nyilatkozott:
“A Kanada elleni mérkőzéssel lezárult a felkészülésünk, és bár nyilván bennünk is van mindig kétely, hogy jó ötlet-e ilyen topcsapattal játszani utoljára a torna előtt, mert benne van a pakliban, hogy nem jó élményeket szerzünk, most ennek abszolút az ellenkezője történt. Mi mindent beleadtunk, ennek megfelelően nagyon pozitív rezgése lett a meccsnek.
A találkozó után kialakítottuk a végső keretünket, úgy döntöttünk, hogy 14 csatárral, 8 hátvéddel és 3 kapussal vágunk neki a világbajnokságnak. Bizonyos meccseken 7 hátvéddel és 13 csatárral, máskor 8+12-vel állunk majd ki, ezt mindig az adott kihíváshoz igazítjuk.”
A VB-KERET
Kapusok: Bálizs Bence (FTC-Telekom), Hegedüs Levente (FEHA19), Vay Ádám (Piráti Chomutov, cseh)
Hátvédek: Csollák Márkó (DVTK Jegesmedvék), Garát Zsombor (Nottingham Panthers, brit), Hadobás Zétény (FTC-Telekom), Horváth Milán (FTC-Telekom), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Ortenszky Tamás (EHC Winterthur, svájci), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Tornyai Gábor (UTE)
Csatárok: Bartalis István (Hydro Fehérvár AV19), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (KooKoo, finn), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Horváth Bence (Jukurit, finn), Nemes Márton (Bentley University, amerikai), Papp Kristóf (Norfolk Admirals, amerikai), Ravasz Csanád (Gyergyói HK), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Sebők Balázs (Ässät Pori, finn), Sofron István (FTC-Telekom), Szongoth Domán (KooKoo, finn), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Vincze Péter (Gyergyói HK)
VILÁGBAJNOKSÁG
Dátum: 2026. május 15–31.
Helyszín: Zürich, Svájc
Csoportellenfelek: Ausztria, Finnország, Lettország, Nagy-Britannia, Németország, Svájc, USA
május 16., szombat, 16:20: Finnország
május 17., vasárnap, 16:20: Ausztria
május 19., kedd, 20:20: Nagy-Britannia
május 22., péntek, 16:20: Németország
május 23., szombat, 16:20: Svájc
május 25., hétfő, 16:20: USA
május 26., kedd, 12:20: Lettország
Horváth Milán a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Hadobás Zétény második ICEHL-szezonját kezdheti szeptemberben férfi jégkorongcsapatunknál.
A következő idényben is Nagy Kristóf és Bálizs Bence alkotja jégkorongcsapatunk kapuspárosát.
Mihalik András a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Laskawy Ferenc és Schlekmann Márk szerint a Fradi készen áll a következő lépésre az ICEHL-ben.
Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.
Csapatunk a házigazdával mérkőzik meg a 2026-os székesfehérvári jégkorongtorna zárónapján.
Tovább erősödik az FTC-Telekom ICEHL-kerete, Dobos Bendegúz Finnországból érkezik a csatársor megerősítésére.