2021. április 8.
Jégkorong-válogatott: két meccs itthon, fradistákkal
Áprilisban háromcsapatos tornát játszik a ferencvárosiakkal a keretében készülő férfi jégkorong-válogatott.

Amint arról korábban beszámoltunk, négy ferencvárosi játékossal, név szerint Arany Gergellyel, Nagy Gergővel, Tóth Gergellyel és Tóth Richárddal a keretben, valamint az FTC-Telekom vezetőedzőjével, a nemzeti együttesnél másodedzőként dolgozó Fodor Szabolccsal a szakmai stábban Káposztásmegyeren edzőtáborozik a magyar férfi jégkorong-válogatott. A Magyar Jégkorong Szövetség hivatalos honlapján tudatta a nemzeti együttes további programját.

Eszerint a válogatott péntekig edz Káposztásmegyeren, majd jövő hétfőn folytatódik a felkészülés, a gyakorlások mellett pedig két mérkőzés is bekerült a programba.

Április 15-e és 17-e között ugyanis Három Nemzet Tornának adunk otthont, amelynek keretében április 15-én csütörtökön Ausztriával, majd két nappal később az A csoportos Fehéroroszországgal játszunk felkészülési mérkőzést.

A kerethez csatlakozott a csatár Révész Marcell, aki a DVTK Jegesmedvék és az Opten Vasas színeiben is szerepelt a szezon során. Ősszel is behívta már egy összetartásra a Sean Simpson vezette szakmai stáb, de még nem játszott a nemzeti csapatban.

A nemzeti csapat ezekkel a mérkőzésekkel pótolja a meccshiányt, hiszen a koronavírus-járvány miatt a tavalyi évhez hasonlóan idén is elmarad az április végére tervezett Divízió I/A világbajnokság. Emellett a válogatott felkészülését is szolgálják a mérkőzések az augusztus 26-29 között Rigában megrendezésre kerülő olimpiai selejtezőre, ahol a házigazda lettek mellett Franciaország és Olaszország lesz az ellenfél, a csoport győztese pedig kvalifikálja magát a 2022-es pekingi téli olimpiára.

A Három Nemzet Torna programja

Április 15., csütörtök, 20:45 Magyarország-Ausztria (M4 Sport)
Április 16., péntek, 17:00 Ausztria-Fehéroroszország (Erste Liga TV)
Április 17., szombat, 16:00 Magyarország-Fehéroroszország (m4sport.hu)

A Corona Brassó a biztos harmadik elődöntős csapat

A DVTK búcsúzott a negyeddöntőben, így kettőre csökkent hokisaink lehetséges elődöntős ellenfeleinek száma.

„Az ilyen pillanatokért éri meg jégkorongozni”

Férfi hokicsapatunk Erste Liga-elődöntőt érő győzelmének hősei nyilatkoztak a FradiMédiának – VIDEÓ!

Győzelem az ötödik meccsen, ott vagyunk az elődöntőben!

Bajnok hokisaink a fiatal Földes László vezényletével 2-0-ra legyőzték a DEAC csapatát.

Ezúttal hazai jégen játszhatunk az elődöntőbe jutásért

A negyeddöntő ötödik meccsével visszakerült a Tüskébe a DEAC elleni párharcunk az Erste Liga rájátszásában.

Vereség Debrecenben, ötödik meccs jön szombaton

Férfi hokisaink 3-2-re kikaptak a DEAC-tól a negyeddöntő 4. meccsén, így még nem jutottak tovább.

A továbbjutás a tét a második debreceni meccsünkön

A szerdai meccsnapon csapatunk lezárhatja a negyeddöntős párharcot a DEAC otthonában.

Győzelem a harmadik negyeddöntős meccsen

Němec duplájával bajnok hokisaink 4-1-re nyertek Debrecenben, „meccslabdához” jutva ezzel.

Debrecenben folytatódik a negyeddöntős párharc

Két hazai nyert meccs után a DEAC otthonában folytatják magyar bajnok hokisaink a playoffot.