2020. február 6.
Nagy Gergő a kapitány, magyar győzelem az észtek ellen
A magyar válogatott három fradistával, Hári mesterhármasával 4-1-re nyerte első olimpiai selejtezőjét.

Amint arról korábban beszámoltunk, a magyar felnőtt férfi jégkorong-válogatott három ferencvárosi játékossal a keretben, valamint a szakmai stábban másodedzőként dolgozó Fradi-vezetőedzővel, Fodor Szabolccsal utazott el az angliai Nottinghambe, az olimpiai előselejtezőre.

A magyar együttes első mérkőzését a Divízió I/B-ben szereplő Észtország ellen vívta, amelynek kapujában az előző idényben a Vasas színeiben az Erste Ligában remek teljesítményt nyújtó, de korábban Dunaújvárosban is megforduló Villem-Henrik Koitmaa állt. Az FTC-Telekom játékosai közül mindhárman ott voltak a meccskeretben: Arany Gergely Rajna Miklós mögött második számú kapusként, Tóth Richárd a negyedik sorban, Nagy Gergő pedig Galanisz Nikandrosz és Sofron István társaként a második sorban, ráadásul ő viselte a csapatkapitánynak járó C betűt.

A két csapatkapitány, Lauri Lahesalu és Nagy Gergő üdvözlik egymást a mérkőzés előtt

A mieink hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a Salzburgban légióskodó Hári János találatával már a 10. percben megszerezték a vezetést. A második játékrészre is a magyarok maradtak fölényben, és a 27. percben meg is érkezett Hári második gólja, ezúttal emberelőnyből. Alig három perccel később viszont némileg váratlanul szépítettek az észtek, Kirill Lodeikin nagy szóló végén lőtt szép gólt. Bő másfél perccel később viszont Hári egy remek kapásgóllal mesterhármasig jutott, és visszaállította a kétgólos különbséget. A harmadik húsz percre is maradt a magyar fölény, és bár Koitmaa remek teljesítményt nyújtott, végül az 57. percben Csányi szép rövid sarkos góllal beállította a 4-1-es végeredményt.

A csoport másik mérkőzésén a házigazda Nagy-Britannia fordulatos, izgalmas mérkőzésen győzte le a zömében székely játékosokból álló román válogatottat 4-3-ra, így a magyarok egy kör után vezetik a csoportot.

Folytatás február 8-án, szombaton 14.00-tól, Románia ellen.

(Fotó: mjsz.hu)

Férfi jégkorong, olimpiai selejtező, Nottingham, Nagy-Britannia
Magyarország – Észtország 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)
Magyarország: Rajna (Arany) – Pozsgai, Stipsicz, Erdély, Hári, Terbócs – Macaulay, Szirányi, Galanisz, Nagy G., Sofron – Garát, Szabó B., Kóger, Papp K., Sarauer – Kiss D., Tóth R., Benk, Csányi, Szita.
Észtország: Koitmaa (Shumikhin) – Slessarevski, Lahesalu, Sibirtsev, Arrak, Makrov – Novikov, Andrejev, Usov, Aleksandrov, Ossipov – Jansson, Saskin, Kiik, Lodeikin, Hast – Kuznetsov, Koll, Puzakov, Svartbro, Linde.
Gólszerzők: Hári (09:21, Galanisz, Terbócs), Hári (26:20, EE, Nagy G., Terbócs), Hári (31:11, Stipsicz, Szabó B.), Csányi (56:10, Kiss D.), illetve Lodeikin (29:29)

Galajda Zsomboré a szezon Fradi-gólja

A tavaly nyáron érkezett fiatal játékos elődöntős találatát szavazták meg a szurkolóink az év legjobbjának.

Távozik két cseh és egy finn játékos

Jégkorong szakosztályunk egy támadója és két védője nem hosszabbít szerződést a Ferencvárossal.