2020. február 9.
Nagy-gólpasszal és álomhokival vertük a briteket
A magyar jégkorong-válogatott a brit selejtezőtorna megnyerésével augusztusban már az olimpiáért játszik!

A Nottinghamben zajló jégkorong olimpiai selejtező torna utolsó fordulójában a száz százalékos, házigazda britek vártak a magyar válogatottra, amely csak győzelemmel juthatott tovább. A románok ellen remekül védő Arany Gergely ezúttal a kispadon kezdett, ahonnan az FTC-Telekom vezetőedzője, Fodor Szabolcs a szövetségi kapitány másodedzőjeként segítette a csapatot, míg Nagy Gergő és Tóth Richárd a jégen volt. Előbbi nagy szerepet játszott abban, hogy a mieink a második harmad elején megszerezték a vezetést, ugyanis Hári János passzát az FTC-Telekom csapatkapitánya készítette vissza Stipsicz Bencének, aki bevágta a vezető gólt.

Ráadásul a harmad felénél Erdély Csanád is betalált, így Magyarország 40 percnyi játék után már 2-0-ra vezetett. A záró játékrészben az erősödő brit nyomásból megszületett a hazaiak szépítése, de reményeik csak öt percig éltek, ugyanis előbb Hári, majd Sofron István is betalált, a magyar válogatott pedig álomhokival 4-1-re nyert Nagy-Britannia ellen.

Magyarország fantasztikus sikerével megnyerte a nottinghami selejtezőtornát és augusztus 27. és 30. között Lettországban harcolhatja ki az olimpiai részvételt. A házigazda mellett Franciaország és Olaszország vár a mieinkre.

Férfi jégkorong, olimpiai selejtező, Nottingham, Nagy-Britannia
Nagy-Britannia–Magyarország 1-4 (0-0, 0-2, 1-2)
Magyarország: Rajna (ARANY) – Pozsgai, Stipsicz, Erdély, Hári, Terbócs – Macaulay, Szirányi, NAGY G., Papp, Sofron – Garát, Kiss, Csanyi, Galanisz, Sarauer – Szabó, Benk, Szita, TÓTH R.
Gólszerzők: Myers (40:57), ill. Stipsicz (20:32), Erdély (31:17), Hári (45:11), Sofron (52:00)

Brassóban folytatódik az Erste Liga-döntő

Magyar bajnok jégkorongozóink szépíthetnek a döntő párharcának első brassói mérkőzésén.