2020. február 8.
Hosszabbítás után nyert a válogatott a románok ellen
Nagy Gergő, Tóth Richárd és Arany Gergely is kivette a részét a román együttes 3-2-es legyőzéséből.

A magyar férfi jégkorong-válogatott – keretében az FTC-Telekom három játékosával, Arany Gergellyel, Tóth Richárddal és Nagy Gergővel, valamint a szakmai stábban a válogatott másodedzőjeként dolgozó Fradi-vezetőedzővel, Fodor Szabolccsal – alig fél perc után hátrányba került a Nottinghamben zajló olimpiai selejtezőtorna második, szombati mérkőzésén, ám a közelről eredményes Sarauer Andrew révén a 2. percben egalizálni tudott.

Ezt követően egy hosszabb gól nélküli periódus következett. A 0-0-ra végződő második harmad után a záró felvonásban Papp Kristóf törte meg a gólcsendet, így a Sofron István átadásából betaláló 18 éves játékos találatának köszönhetően átvettük a vezetést (2-1). A rendes játékidő végeredménye mégsem ekkor alakult ki: már az utolsó öt percen belül járt a párharc, amikor az ellenfél egyenlített.

A 2-2-es döntetlen után hosszabbítás következett, amely viszont nem tartott sokáig, Erdély Csanád ugyanis a 15. másodpercben megszerezte a győzelmet érő találatot.

Az észtek elleni csütörtöki, 4-1-es siker után tehát másodszor is nyert a jégkorong-válogatott, amely vasárnap 19.00-tól a házigazda ellen folytatja – a nemzeti csapat a csoportelsőségért, illetve az azzal járó továbbjutásért lép jégre a britek ellen. A négyes torna győztese a 2022-es pekingi téli játékok utolsó kvalifikációs körében szerepelhet majd.

Férfi jégkorong, olimpiai selejtező, Nottingham, Nagy-Britannia
Magyarország – Románia h.u. 3-2 (1-1, 0-0, 1-1, 1-0)
Magyarország: Arany (Rajna) – Pozsgai, Stipsicz, Erdély, Hári, Terbócs – Macaulay, Szirányi, Nagy, Papp, Sofron – Garát, Kiss, Csanyi, Galanisz, Sarauer – Szabó, Benk, Szita, Tóth R.
Románia: Polc (Tőke) – Flinta, Góga, Fodor, Gliga, Rokaly Sz. – Gecse, Salló, Molnár, Péter, Tranca – Boriszenkó, Jemlijanenkó, Bíró, Butocsnov, Kiricsenko – Farkas, Györfy, Constantin, Péter, Rokaly N.
Gólszerzők: Sarauer (01:56, Galanisz), Papp (44:24, Sofron), Erdély (60:15, Hári, Stipsicz) illetve Tranca (00:35, EE, Molnár), Botucsnov (55:09, Boriszenkó)

Nagy Gergő a kapitány, magyar győzelem az észtek ellen

A magyar válogatott három fradistával, Hári mesterhármasával 4-1-re nyerte első olimpiai selejtezőjét.

Rangos nemzetközi kitüntetést kapott korábbi bajnokunk

A játékosként kétszeres bajnok, majd a Fradiban edzőként is dolgozó Kovács Zoltán megkapja a Paul Loicq-díjat.

Gyász: elhunyt korábbi olimpiai bajnok jégkorongozónk

65 éves korában elhunyt Alekszandr Szkvorcov orosz jégkorongozó, aki 1990-ben a Ferencváros játékosa is volt.

Büntetők után győzelem, magabiztosan a tabella élén

Férfi hokisaink büntetők után 3-2-re győzték le a Corona Brassót a válogatott szünet előtti utolsó mérkőzésen.

Újabb lépést tehetünk az első kiemelés felé

Férfi jégkorongcsapatunk a nemzetközi szünetet megelőző utolsó mérkőzésen a Corona Brassó csapatát fogadja.