A britek legyőzése után mindenki nagy várakozással tekintett a Németország elleni A-csoportos vb-mérkőzésre, azonban nem sikerült meglepni a négy NHL-játékost is felsorakoztató együttest. A magyar csapat öt Fradi-játékossal soraiban lépett pályára: Bálizs Bence a kapuban; Hadobás Zétény, Horváth Milán, Nagy Krisztián és Sofron István a mezőnyjátékosok között kapott helyet.
Hatalmas mezőnyfölénnyel nyert a német csapat
Az ellenfél nagy tempóval indította a mérkőzést, rögtön a kilencedik percben Eric Mik egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést, a kapu előtti takarás miatt Bálizsnak esélye sem volt (0-1). A harmad vége előtt két perccel egy vitatott magyar emberhátrány következett, amit az ellenfél Leon Gawanke révén használt ki (0-2).
A második harmadban komoly német nyomás nehezedett a magyar kapura, Bálizs Bence hatalmas védéseivel tartotta meccsben válogatottunkat. A játékrész utolsó percében viszont további gólokká érett a fekete-sárga csapat fölénye, 39 másodperc alatt két találatot is szereztek, előbb a bostoni Lukas Reichel (0-3), majd Samuel Dove-McFalls révén (0-4).
Sajnos nem volt megállás, a harmadik játékrész elején, egy szép összjáték után Leon Gawanke szerezte meg második gólját (0-5). A negyvenötödik percben sikerült a szépítés, Sárpátki Tamás lövése pattant be Grubauer kapusról, az egyik gólpasszt Nagy Krisztián adta (1-5). Nem sokkal később Szongoth Domán is betalált, de gólját érvénytelenítették kapusakadályozás miatt. Az elmaradt találat után Németország végképp lezárta a mérkőzést, Leon Gawanke lőtte be harmadik gólját, ezzel mesterhármast szerezve (1-6).
Majoross Gergely csapata azonban még ekkor sem adta fel, Hári Jánosnak pedig sikerült egy kipattanót beütnie az üres kapuba. Hosszas videózás következett, majd érvényesnek nyilvánították a gólt (2-6). A hátralévő pár perc lepörgött, Németország fölényes győzelmével zárult a találkozó.

Fotó: MJSZ/Vörös Dávid
Válogatottunkra nem sok pihenő vár, holnap 16:20-tól a házigazda Svájc ellen lép pályára a magyar csapat.
VILÁGBAJNOKSÁG, A-CSOPORT 4. FORDULÓ
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 6–2 (2–0, 2–0, 2–2)
Zürich, Swiss Life Arena. 7925 néző. V: Bloyer, MacFarlane (mindkettő amerikai), Beresford (brit), Ondracek (cseh)
MAGYARORSZÁG: Bálizs – Stipsicz, Horváth M. / Hadobás, Ortenszky / Kiss R. (1), Garát (1) / Tornyai – Horváth B., Sebők, Terbócs / ERDÉLY, Szongoth, SÁRPÁTKI 1 / Papp K., Hári 1, Sofron / Nemes (1), Nagy K. (1), Vincze P. / Ravasz.
Szövetségi kapitány: Majoross Gergely
Gólok: Mik, Gawanke 3, Reichel, Dove-McFalls ill. Sárpátki, Hári
A VB-KERET
Kapusok: Bálizs Bence (FTC-Telekom), Hegedüs Levente (FEHA19), Vay Ádám (Piráti Chomutov, cseh)
Hátvédek: Csollák Márkó (DVTK Jegesmedvék), Garát Zsombor (Nottingham Panthers, brit), Hadobás Zétény (FTC-Telekom), Horváth Milán (FTC-Telekom), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Ortenszky Tamás (EHC Winterthur, svájci), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Tornyai Gábor (UTE)
Csatárok: Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (KooKoo, finn), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Horváth Bence (Jukurit, finn), Nagy Krisztián (FTC-Telekom), Nemes Márton (Bentley University, amerikai), Papp Kristóf (Norfolk Admirals, amerikai), Ravasz Csanád (Gyergyói HK), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Sebők Balázs (Ässät Pori, finn), Sofron István (FTC-Telekom), Szongoth Domán (KooKoo, finn), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Vincze Péter (Gyergyói HK)
Két mérkőzés után a teljes szezonra csatlakozik jégkorongcsapatunkhoz a válogatott Schlekmann Márk
Laskawy Ferenc a következő szezonban is felnőtt jégkorongcsapatunkat erősíti.
Öt magyar és hat légiós távozik az ICEHL-ben szereplő jégkorongcsapatunktól, megkezdődött a keret átalakítása.
Klubunk és a magyar válogatott egykori kiválósága a sportági Hírességek Csarnokába is bekerült.
Sok pozitívumot láttak a jövőre is az A-csoportos jégkorong-válogatottban szereplő Fradi-játékosok – VIDEÓ!
Ortenszky Tamás Svájcból érkezik, és az ICEHL-ben is bizonyítani akar a zöld-fehéreknél.
Az FTC-Telekom jégkorongcsapat szakmai stábjában Saarikoski, Hennelly és Toivanen is folytatja munkáját.
Olasz csapat csatlakozik a win2day ICE Hockey League mezőnyéhez, derült ki a salzburgi közgyűlésen.