2022. november 13.
Negyedikként zártuk az emléktornát
A magyar válogatott 2-1-es vereséget szenvedett az ukránoktól, negyedikek lettünk a Sárközy Tamás Emléktornán.

A Sárközy Tamás Emléktorna harmadik helyéért lépett jégre 15:00-kor a magyar és az ukrán férfi jégkorong-válogatott a Tüskecsarnokban. Kevin Constantine, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a torna utolsó mérkőzésére megvariálta a sorokat, így kikerült a keretből a ferencvárosi kerettagok közül Nagy Gergő és Rasmus Kulmala is és helyet kaptak a fiatalok, köztük Kreisz Brúnó is. Az eredetileg a kapuban kezdő Rajna Miklós a bemelegítés során megsérült, ezért Horváth Dominik védte a magyarok kapuját.

Rögtön az elején sikerült az ukránoknak megszerezni a vezetést, Danyil Traht-nak sikerült Igor Merezsko passzát érvényesíteni. (0-1) Próbálkoztak a mieink az egyenlítéssel, de egy villámgyors korongszerzés után Glib Krivoszapkin újabb gólt szerzett a vendégeknek.(0-2) A harmad végén késleltetett kiállítás miatt emberhátrányban folytatta válogatottunk a találkozót. Habár a hátrányt sikerült kivédekezni és emberelőnybe is kerültünk, miután Ruzsnyikovot kiküldték két percre, a második harmad gól nélkül telt.

A szépítést jelentő gólt végül Sárpátki Tamásnak sikerült bebombáznia Vincze és Dóczi összjátékát követően a harmadik harmad közepén.(1-2) Bár a magyar válogatott lehozta kapusát és időt is kért az utolsó percben, az egyenlítés sajnos elmaradt. Ezzel pedig a magyarok negyedikként zárták a Sárközy Tamás Emléktornát.

Férfi Jégkorong, Sárközy Tamás Emléktorna
Magyarország–Ukrajna 1-2 (0-2, 0-0, 1-0)
Magyarország: Horváth D. (Hetényi) – Fejes, Szirányi, Galló, Schlekmann, Páterka – Garát, Pozsgai, Vincze, Sárpátki, Vas –Dóczi, Kiss R., Nagy K., Császár, Szigeti – Vokla, Pokornyi, Tóth R., Ambrus G., Kreisz Vezetőedző: Kevin Constantine
Ukrajna: Zakarcsenko (Kubrickij) – Merezsko, Ratusnyi, Krivoszapkin, Lialka, Nyimenko – Matusevics, Pangelov, Mazur, Miknov, Pereszunko – Andrejkiv, Hrebenyik, Korencsuk, Szimcsuk, Trakt – Tolsztusko, Celogorodcev, Pancsenko, Ruzsnyikov, Vorona Vezetőedző: Vagyim Sakrajcsuk
Gólok: Sárpátki (52:48, Vincze, Dóczi) illetve Trakht (04:21, Merezhko), Krivosapkin (13:24)

Házi pontkirályunk újabb egy évig a Fradinál

Jégkorong szakosztályunk mindenben megállapodott a tavaly nyáron érkezett Adam Bradyvel.

Marad a Ferencvárosnál a rutinos hátvéd

Jégkorong szakosztályunk mindenben megállapodott a csapatunkat már hat éve segítő finn Lauri Kärmeniemivel.

Szerződést hosszabbított Arany Gergely

Jégkorong szakosztályunk mindenben megállapodott csapatunk kapusával, aki újabb két évre írt alá a Fradival.

Galajda Zsomboré a szezon Fradi-gólja

A tavaly nyáron érkezett fiatal játékos elődöntős találatát szavazták meg a szurkolóink az év legjobbjának.

Távozik két cseh és egy finn játékos

Jégkorong szakosztályunk egy támadója és két védője nem hosszabbít szerződést a Ferencvárossal.