2019. december 3.
Öt plusz egy ferencvárosi a magyar válogatott keretében
A novemberi három mellé még két FTC-játékost hívott be a férfi jégkorong-válogatott keretébe Jarmo Tolvanen.

A Jarmo Tolvanen vezette szakmai stáb - amelynek másodedzőként az FTC-Telekom magyar bajnok, Erste Liga-címvédő csapatának vezetőedzője, Fodor Szabolcs is tagja - kihirdette keretét a december 10-14 között a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban megrendezendő férfi jégkorong Hat Nemzet Tornára, adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség hivatalos honlapja.

A nemzeti csapat a novemberi válogatott szünetben egy akár kísérletinek is nevezhető, lényegében csak 25 év alatti játékosokból álló kerettel utazott el a lengyelországi EIHC-tornára, amelyet végül remek játékkal meg is nyert. A 31 fős keret ezúttal jónéhány ponton eltér a novemberitől, de a két kapusból, tíz hátvédből és tizenkilenc támadóból összesen 14 játékos ott volt Gdanskban is. Köztük van az FTC-Telekom három fiatal játékosa, a kapus Arany Gergely, a védő Tóth Gergely, és a támadó Tóth Richárd is. Melléjük meghívót kapott a korábban felkészülési mérkőzéseken már szereplő, 16-szoros válogatott Németh Attila, valamint a címeres mezben 119 mérkőzésnél járó, két A-csoportos világbajnokságot is megjárt, 2016-ban Szentpéterváron a fehéroroszok elleni történelmi győzelem során gólt is szerző Nagy Gergő. A Fradi kapitánya a keret legrutinosabb, és második legidősebb tagja, nála csak a szintén a novemberben hiányzó, most visszatérő Galanisz Nikandrosz idősebb a maga 31 évével.

A Ferencváros nagyon hosszú idő után ad háromnál több játékost a válogatott keretbe egy aktuális eseményre, sőt, klubunk képviseletében van a Fehérvári Titánokkal holtversenyben a harmadik legtöbb játékos a csapatban jelenleg a Tipsport Ligás MAC Újbuda hét, valamint a szintén a szlovák élvonalban szereplő DVTK Jegesmedvék hat jégkorongozója mögött.

A magyar válogatott december 9-én, hétfőn találkozik, majd kedden már "versenyen kívüli" felkészülési mérkőzést játszik Dél-Korea ellen. A hatcsapatos EIHC-torna szerdán kezdődik, a mieink csütörtökön 19.30-tól Japán, pénteken 19.30-tól pedig Franciaország ellen lépnek jégre, a helyosztókat szombaton rendezik.

A nemzeti csapat teljes kerete megtekinthető ITT.

(Fotó: mjsz.hu)