2022. december 16.
Siker Kapfenbergben, győzelem a visszavágón
A magyar válogatott 2-1-re megnyerte az osztrákok elleni második találkozót.

A magyar hokiválogatott, csütörtökön délelőtt utazott ki Ausztriába, Kapfenbergbe, hogy két meccsen összemérje tudását a szintén A csoportos osztrákokkal. Mindkét csapat fiatalos kerettel érkezett a kétnapos felkészülési tornára, amely első mérkőzésén a házigazdának jött ki jobban a lépés és 2-0-ra megnyerte a találkozót. Pénteken volt a visszavágó.

Akárcsak csütörtökön ezúttal is erősen kezdtek az osztrákok. A kapuban kezdő Farkasnak már az elején volt dolga bőven, mégis a mieinknek sikerült megszereznie a vezetést. Papp remekül tette vissza a korongot a hazai kapu mögül az érkező Horváth Bálint pedig nem hibázta el és közelről belőtte a pakkot (0-1). A második magyar gólra sem kellett sokat várni a középen érkező Szabó Bence kapott a kék vonalnál korongot, amelyet kis igazítás után ellőtt és megszerezte a válogatott második gólját (0-2).

Hosszan tartó küzdelmes játék után Sárpátkit ítélték vétkesnek egy ütközés után, de állta a sarat a válogatott és nem tudtak szépíteni a hazaiak. Végül meglett a hazai nyomás eredménye is a második harmadban, Preiser helyezkedett remekül a kapu előtt és egy remek passzt váltott gólra (1-2).

A zárójátékrész kiegyenlítetten zajlott, a házigazdák igyekeztek megszerezni az egyenlítést, de ez még Kiss Roland kiállításánál sem sikerült nekik. Az utolsó percben lehozták a kapusukat, majd nem sokkal később egy emberünket kiszórták 2 percre és 6 a 4-ben tudott támadni a hazai csapat. Farkas és a védekezés viszont tette a dolgát, aminek köszönhetően 2-1 lett a végeredmény a magyarok javára.

Férfi Jégkorong, osztrák felkészülési torna

Ausztria–Magyarország 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)

Ausztria: Vorauer (Schmidt) – Kernberger, Maier, Bär, Maxa, Lanzinger – Schreier, Zündel, Harnisch, Baumgartner, Thaler – Stapelfeldt, Posch, Antal, Pusnik, Preiser – Pfeffer, Bretschneider, Krainz, Mitsch Vezetőedző: Roger Bader

Magyarország: Farkas (Halász) – Kiss R., Vokla, Papp, Horváth B., Sárpátki – Szabó B., Garát, Schlekmann, Páterka, Vincze – Seregély, Dóczi, Kreisz, Császár, Galajda – Tóth G., Falus, Sági, Rétfalvi, Szigeti Vezetőedző: Fodor Szabolcs

Gólok: Preiser illetve Horváth, Szabó B.

Hazai pályán szerezhetjük meg a vezetést

Pénteken 2-2-es összesítésről folytatódik az Erste Liga-elődöntő a Tüskecsarnokban.

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.