2019. augusztus 28.
Sorsoltak a Magyar Kupában: Derbit is játszhatunk!
Tíz csapat részvételével rajtol el a férfi jégkorong Magyar Kupa 2019/2020-as kiírása.

A Magyar Jégkorong Szövetség döntést hozott a Magyar Kupa 2019/2020-as kiírásának lebonyolításáról, és elkészítette a sorozat sorsolását is.

A sorozat 1964-es elindulása óta számos lebonyolítási formát megélt már, az viszont a magyar jégkorong-társadalom és a szakma egyöntetű véleménye szerint elkerülhetetlen volt, hogy az előző évi lebonyolításnál komolyabb, a hagyományos, kieséses kupaküzdelmekre jobban hasonlító lebonyolítást készítsenek az illetékesek. 2018/19-ben ugyanis az elődöntő négy résztvevőjéből három (a Fehérvár AV19, a DVTK Jegesmedvék és a MAC Újbuda) automatikusan került a helyére, és a többi hét Erste Ligás induló mindössze egyetlen, ráadásul a legalacsonyabb kiemelésű helyért csapott össze egymással – a kupaküzdelmekbe is beszámító ligameccseken… Így egyrészt, ahogy az történt is, három csapat is esélyt kapott arra, hogy mindössze két megnyert meccsel elhódíthassa a trófeát, másrészt már a kiírás elején garantált volt, hogy az Erste Ligából érkező együttes (amely végül a Ferencváros lett) mind az elődöntőben, mind a döntőben biztosan idegenben kénytelen jégre lépni.

Ezek ismeretében egyértelmű bravúr, hogy a Fradi bár 2019 első tétmérkőzésén vereséget szenvedett a MAC Újbuda otthonában az elődöntőben, végül a bronzmérkőzésen Miskolcon 3-0-ra legyőzte a szintén szlovák Tipsport Ligás DVTK Jegesmedvéket, és nyolc év szünet után ismét éremnek örülhetett a sorozatban. A Ferencváros egyébként története során 14 alkalommal hódította el korábban a Magyar Kupát.

Ami az új lebonyolítást illeti, az első körben hat együttes vesz részt és kétmérkőzéses párharcban döntenek a továbbjutásról. A három győzteshez csatlakozik a második körben a bajnoki címvédő FTC-Telekom, valamint a szlovák Tipsport Ligában érdekelt MAC Újbuda és a DVTK Jegesmedvék. Ebben a körben is oda-visszavágós párharcokat rendeznek.

A második kör sorsolása alapján a MAC Újbuda találkozik a DEAC - HKB párharc győztesével, a DVTK a Fehérvári Titánok - Schiller-Vasas HC párharc győztesével mérkőzik meg, míg a Fradi az UTE-DAB párosítás továbbjutójával csap össze. Ez azt jelenti, hogy akár kétmérkőzéses Derbire is sor kerülhet idén a Magyar Kupában!

A három továbbjutó a négyes döntőbe kerül, amelynek automatikusan tagja a címvédő, EBEL-szereplő Hydro Fehérvár AV19, amely a sorsolás alapján a DVTK-féle párosítás továbbjutójával küzd meg a fináléért, míg a MAC- és a Ferencváros-féle párosítás továbbjutói egymással találkoznak. A négyes döntő helyszínéről pályázat alapján később születik döntés.