2019. január 28.
Női jégkorongcsapatunk fontos győzelmet aratott Grazban
Női hokisaink 3-0-s győzelmet arattak Grazban, ezzel fontos lépést tettek a DEBL Final Four felé.

Az OB II-ben hibátlan mérleggel alapszakaszgyőztes női jégkorongcsapatunkra ezúttal az osztrák bázisú DEBL-ben várt újabb kihívás: az FTC-Telekom az újév első ausztriai mérkőzésén Grazban lépett jégre. Dörök Rudolf együttese novemberben egyszer már legyőzte hazai jégen a grazi ördögöket, erre pedig ezúttal is megvolt minden esélye. Ráadásul az újabb három ponttal a csapat nagy lépést tehetett a Final Fourt jelentő első négy hely egyikének elérése felé.

A csapat a férfiak szombati Derbijének napján utazott Grazba, a jó hangulatot, és a csapategységet pedig mi sem bizonyítja jobban az alábbi videónál, amelyen a lányok üzenetet küldtek a fiúknak a lilák elleni mérkőzésre:

Szerencsére a mérkőzés is az előkészületeknek megfelelő hangulatban, és játékkal telt: a Fradi magához ragadta a kezdeményezést, az első két harmadban jelentősen többet lőtt kapura ellenfelénél, a 9. percben pedig az U18-as női válogatottal Divízió I/A vb-bronzérmes Lázár Csenge a vezetést is megszerezte. Ezt a második harmadban Losonczi Zsófia, és a szintén vb-bronzérmes Józsa Orsolya toldották meg még 1-1 találattal, így az FTC-Telekom 3-0-ra nyerte meg a mérkőzést.

Hárompontos sikerével a Fradi azonos pontszámmal áll a Zágráb kizárása miatt már csak nyolccsapatos tabellán a 3-5. helyen a bécsiekkel és a MAC Marilynnel, ám három, illetve két mérkőzéssel kevesebbet játszott riválisainál. Folytatás szerdán 16.00-kor az FTC Sátras Jégpályán a közvetlen rivális MAC ellen, egy győzelemmel a Ferencváros szinte biztosan ott lehet a Final Fourban.

Női jégkorong, DEBL, alapszakasz
DEC Devils Graz - FTC-Telekom 0-3
Gólszerzők: Lázár Cs., Losonczi Zs., Józsa O.

Vereség az U25 B döntő harmadik meccsén

Női hokisaink U25 B csapata 4-1-re kikapott a Rampage-től a döntő harmadik meccsén, így ezüstéremmel zártunk.

Győzelem a döntő második meccsén

Női hokisaink 2-1-re megnyerték a Rampage elleni U25 B döntő második találkozóját, jöhet a harmadik meccs.

Vereség a döntő első meccsén

Női jégkorongozóink U25 B csapata 4-3-ra kikapott hazai pályán a Rampage együttesétől.

Megvan a második győzelem, irány a döntő

Női U25 B jégkorongcsapatunk idegenben 6-3-ra nyert a Debreceni Hoki Klub ellen, ezzel bejutott a döntőbe.

Vereség az elődöntő visszavágóján

A női U25B bajnokságban szereplő csapatunk hosszabbításban kikapott a DHK-tól, jön a harmadik meccs.

Megvan az elődöntő első meccse

Női U25 B hokicsapatunk 4-1-re behúzta a DHK elleni első elődöntős meccsét.

Döntetlen a visszavágón, kiestünk a DEBL-ből

Női hokisaink 1-1-et játszottak a Rampage Veszprém csapatával az osztrák bázisú liga negyeddöntőjében.

Negyedik helyen zártuk a női OB I-et

Női hokisaink a visszavágón is kikaptak a BJA csapatától a két nyert meccsig tartó párharcban.