2022. június 26.
Balla Virág: arany, ezüst és bronz a Fradinak
Kajakozóink és kenusaink összesen négy éremmel zárták a szolnoki válogatót.

A hétvégén Szolnokon rendezték meg a kajak-kenusok II. Felnőtt, U23-as és Parakenu Válogató Versenyét, amelyen három ferencvárosi versenyző, Balla Virág (a képen középen), Kőhalmi Helga és Medveczky Erika indult.

Az első, még május végén megrendezett sikeres válogató után kenusunk, Balla Virág ezúttal C1 500 méteren arany-, 1000 méteren ezüstérmet nyert, 200 méteren pedig bronzérmesként zárt. Kajakozónk, Medveczky Erika Pupp Noémivel párban bronzérmet szerzett 500 méteren. Erika ugyanezen a távon, de egyéniben a kilencedik lett. A szintén ferencvárosi Kőhalmi Helga C1 200 és 500 méteren szerepelt. Mindkét versenyszám előfutamában egyaránt a hatodik helyen zárt, így nem jutott döntőbe.

(Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)

Két korosztály, két fradista érem Szegeden

Utánpótlás kajakozóink ezüst- és bronzéremmel zárták a Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokságot.

„Örülök, hogy így is meglett az első fradis érmem”

Kenusunk, Balla Virág a vb-n két negyedik helye után a magyar csapattal már dobogóra állhatott – INTERJÚ!

Balla Virág világbajnoki bronzérmes a négyessel!

Kenusunk a magyar válogatottal C4 500 méteren állhatott fel a dobogó harmadik fokára Kanadában.

Balla Virág negyedik a kajak-kenu vb-n

Az FTC versenyzője vasárnap további három döntőben érdekelt a halifaxi vb-n.

Balla döntőbe jutott C1 500-on a kanadai vb-n

Kenusunk az előfutamában elért harmadik hellyel került a vasárnapi fináléba.

Négy érem a korosztályos országos bajnokságon

Az FTC utánpótlás kajak-kenuzói szép eredményekkel zártak a szegedi Maty-éren.

Aranyérem után ötödik hely a felnőttek között az Eb-n

Kajakozónk, Fekete Dorina párosban is szép eredményt ért el a dániai Maraton Európa-bajnokságon.

Parádés hajrával megvédte Eb-címét a Fradi versenyzője!

Kajakozónk, Fekete Dorina 2021 után idén Dániában is aranyérmes lett a Maraton Európa-bajnokságon.