2022. augusztus 7.
Balla Virág világbajnoki bronzérmes a négyessel!
Kenusunk a magyar válogatottal C4 500 méteren állhatott fel a dobogó harmadik fokára Kanadában.

Az FTC kenusa, Balla Virág a kanadai Halifaxban zajló világbajnokságon a C1 1000 méteren elért negyedik helye után vasárnap még három számban volt érdekelt. Elsőként ismét egyesben, ezúttal viszont 500 méteren állt rajthoz. A mezőnyben ott volt a szám címvédője, a chilei María Mailliard, illetve a többszörös világ-és Európa-bajnok ukrán Liudmyla Luzan és a Poznanban két Világkupa-aranyat nyerő Sophia Jensen.

Ahogy az várható volt, az esélyesek jól elkapták a rajtot és végig az élen haladtak. Virágnak az utolsó 200 métere jobban sikerült, de így sem tudta megelőzni a chileit, így éppen lecsúszott a dobogóról. A számot Luzan nyerte Jensen és Mailliard előtt.

Virág C4 500 méteren Bragato Giadával, Takács Kincsővel és Nagy Biánkával egy hajóban indult. Az éremre nagy esély volt, ugyanis a spanyolok és az ukránok nem szerepeltek végül a fináléban. A hatos pályáról induló magyar hajó végül 1:57.39-es idővel szép bronzérmet szerzett Kanada és Lengyelország mögött. Balla Virág ezzel megszerezte pályafutása első ferencvárosi érmét nagy világversenyen.

A Fradi versenyzőjének utolsó versenyszáma a C1 5000 méter volt, de Virág végül nem ért célba.

Kenusunk így egy bronzéremmel és két negyedik helyezéssel zárta a halifaxi világbajnokságot.

(Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.