2020. augusztus 28.
Egyéniben és csapatban is magyar bajnok lett az FTC
Keresztes Kristóf két számban is aranyérmet nyert • Két válogatottunk lett U23-ban.

A három bronzéremmel záruló felnőtt kajak-kenu magyar bajnokság után az utánpótlás számára is Szolnokon rendezik meg az országos bajnokságot.

Az első napon kiválóan teljesítettek az FTC-Rekontir versenyzői. Az ifjúsági korosztályban induló Keresztes Kristóf (a képen) K1 200 méteren aranyérmet nyert. Az U23-ban induló, három fradistából (Kirkov Valentin, Tomori Gergely, Keresztes Kristóf) és a Fémalk Bombás Nikodém Patrikból álló hajó szintén magyar bajnok lett K4 200 méteren.

Az U23-as Kirkov Valentin korosztályában K1 200 méteren ezüstérmes lett.

„Kirkov Valentin ugyan rosszul rajtolt K1 200 méteren, de elképesztő tempót ment és nagyot küzdve szerezte meg az ezüstérmet. Keresztes Kristóf szintén kiváló versenyzéssel nyerte meg a magyar bajnoki címet. Sikereikkel mindketten bekerültek az U23-as válogatottba, Kristóf pedig kijutott az Olimpiai Reménységek Versenyére, amelyet szeptemberben Szegeden rendeznek” – mondta az első napról Szellák Dávid szakosztályvezető.

K1 200 m: 2. Kirkov Valentin, 6. Tomori Gergely
K2 200 m: 6. FTC (Lászlófalvi Dominik, Steinbach Ferenc), 8. FTC (Buza Krisztián, Sumicz Benedek Máté)
K4 200 m: 1. Kirkov Valentin, Tomori Gergely, Keresztes Kristóf (mindhárom FTC), Nikodém Patrik (Fémalk Bomba), 5. Istenes Márton, Steinbach Ferenc, Zöld Zoltán (mindhárom FTC), Kovács Gergő (Vasas), 6. Buza Krisztián, Sumicz Benedek, Lászlófalvi Dominik (mindhárom FTC), Krikler Zsombor (Pécs)
Ifjúsági, U18
K1 200 m: 1. Keresztes Kristóf

Kozák Danuta két győzelemmel tért vissza

Hatszoros olimpiai bajnokunk 500 méteren párosban és négyesben is remekelt.

Ismét versenybe száll Kozák Danuta

Hatszoros olimpiai bajnok kajakozónk párosban és négyesben is indul a szolnoki válogatóversenyen.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.