2020. augusztus 28.
Egyéniben és csapatban is magyar bajnok lett az FTC
Keresztes Kristóf két számban is aranyérmet nyert • Két válogatottunk lett U23-ban.

A három bronzéremmel záruló felnőtt kajak-kenu magyar bajnokság után az utánpótlás számára is Szolnokon rendezik meg az országos bajnokságot.

Az első napon kiválóan teljesítettek az FTC-Rekontir versenyzői. Az ifjúsági korosztályban induló Keresztes Kristóf (a képen) K1 200 méteren aranyérmet nyert. Az U23-ban induló, három fradistából (Kirkov Valentin, Tomori Gergely, Keresztes Kristóf) és a Fémalk Bombás Nikodém Patrikból álló hajó szintén magyar bajnok lett K4 200 méteren.

Az U23-as Kirkov Valentin korosztályában K1 200 méteren ezüstérmes lett.

„Kirkov Valentin ugyan rosszul rajtolt K1 200 méteren, de elképesztő tempót ment és nagyot küzdve szerezte meg az ezüstérmet. Keresztes Kristóf szintén kiváló versenyzéssel nyerte meg a magyar bajnoki címet. Sikereikkel mindketten bekerültek az U23-as válogatottba, Kristóf pedig kijutott az Olimpiai Reménységek Versenyére, amelyet szeptemberben Szegeden rendeznek” – mondta az első napról Szellák Dávid szakosztályvezető.

K1 200 m: 2. Kirkov Valentin, 6. Tomori Gergely
K2 200 m: 6. FTC (Lászlófalvi Dominik, Steinbach Ferenc), 8. FTC (Buza Krisztián, Sumicz Benedek Máté)
K4 200 m: 1. Kirkov Valentin, Tomori Gergely, Keresztes Kristóf (mindhárom FTC), Nikodém Patrik (Fémalk Bomba), 5. Istenes Márton, Steinbach Ferenc, Zöld Zoltán (mindhárom FTC), Kovács Gergő (Vasas), 6. Buza Krisztián, Sumicz Benedek, Lászlófalvi Dominik (mindhárom FTC), Krikler Zsombor (Pécs)
Ifjúsági, U18
K1 200 m: 1. Keresztes Kristóf

Magyar bajnokunk remek bronzzal zárt az ORV-n

Az FTC kajakosa, Keresztes Kristóf a szegedi Olimpiai Reménységek Versenyén is érmet nyert.

Az ob zárásaként is lett magyar bajnoka a Fradinak

A kajak négyesek mellett egyéniben és váltóban is érmet nyert az FTC-Rekontir a korosztályos ob-n.

Három ob-bronzérem a Fradi négyeseitől

Az FTC-Rekontir férfi kajaknégyesei három számban is dobogóra állhattak a szolnoki magyar bajnokságon.

Gyász: elhunyt kétszeres olimpiai bronzérmes kenusunk

Augusztus 10-én 85 esztendősen elhunyt klubunk olimpiai bronzérmes kenusa, Kassai-Farkas András.

Egyes, párosban és négyesben is aranyat nyert a Fradi

Kajakosaink Öt aranyat, öt ezüstöt és hat bronzot nyertek a hétvége két kiemelt itthoni versenyén.

80 éves az FTC olimpiai ezüstérmese, Sarlós György

Az 1968-as mexikóvárosi Ezüstnégyes tagja 80. születésnapját ünnepli, és a Fradi TV-nek mesélt – VIDEÓ!

Újpesten lett Budapest bajnoka a Fradi tehetsége

Kajakosaink egy-egy aranyat és ezüstöt, illetve három bronzérmet nyertek a Budapest Bajnokságon.

Fiatal kajakosaink berobbannának a felnőttek közé

Klubunk tehetséges fiatal kajakosai gőzerővel készülnek a csonka szezonra és az országos bajnokságra – INTERJÚ