2019. május 3.
Két arany és egy bronz Mantovából
Kajakozóink három értékes éremmel tértek haza egy rangos olaszországi versenyről.

Az FTC-Rekontir kajak-kenu szakosztályának felnőtt és ifjúsági versenyzői az olaszországi Mantovában kezdték meg az idei szezont. A síkvízen rendezett rangos nemzetközi megmérettetésen az ír, svájci, osztrák, izraeli, lengyel és német kajakosok mellett a Fradi három versenyzővel, Keresztes Kristóffal, Kirkov Valentinnal és Fekete Dorinával indult.

EYOF-győztes tehetségünk, Keresztes Kristóf (a képen jobbról a harmadik) Pyszny Zsomborral párosban 200 és 1000 méteren – utóbbi olimpiai táv - is aranyérmes lett az ifjúságiak mezőnyében, míg a maratoni versenyekről ismert Fekete Dorina K1 500 méteren, szintén olimpiai távon értékes bronzérmet szerzett az ifik között.

A felnőtteknél szereplő Kirkov Valentin a K1 200 méter B-döntőjében negyedik, míg az 500 méter B-fináléjában ötödik lett.

„Nemcsak az eredmények, hanem a felkészülési tervünk szempontjából is jól sikerült ez a verseny. Ezúton is köszönjük a magyar szövetségnek, hogy biztosított a számunkra egy kisbuszt, amellyel elutazhattunk Mantovába. A célunk most az volt, hogy a versenyszezon első éles megmérettetése ezúttal ne otthon legyen, hanem egy rangos nemzetközi viadalon, így a fiataljaink még több rutint szerezhettek. Jövő hétvégén Szolnokon rangsoroló verseny következik, majd május 23. és 26. között a rendkívül fontos válogató” – mondta Szellák Dávid szakosztályvezető.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.