2019. június 23.
Két szépen csillogó ezüst a szolnoki válogatóról
Paumann Dániel két második helyet szerzett az idei második szolnoki válogatóversenyen.

Június 18-20. között Szolnokon rendezték meg a kajak-kenusok 2019-es II. Felnőtt és Ifjúsági Válogatóversenyét. A lehető legrangosabb mezőny gyűlt össze, hiszen a felnőtteknél az Európa Játékokra és az augusztusi, szegedi világbajnokságra is voltak még kiadó helyek a magyar válogatottban. Az FTC-Rekontir kajak-kenu szakosztály rutinos versenyzői közül Pauman Dánielnek és Kugler Attilának volt reális esélye dobogóközeli eredményeket elérni, míg a fiatalok közül a magát a felnőtt mezőnyben is megmutató Kirkov Valentinnek a tisztes helytállás lehetett a célja, míg Keresztes Kristóftól és Fekete Dorinától az ifjúsági korosztályban várhattunk helyezéseket.

A ferencvárosi kajakosok közül a legjobban Pauman Dánielnek sikerült a verseny, aki rögtön az első napon egy remek második helyet szerzett a "királyszámban", K1 férfi 1000 méteren. Ez az ezüstérem azért is csillog nagyon szépen, mert mindössze az ezen a távon egy ideje verhetetlen Kopasz Bálintot nem sikerült megelőznie a Fradi korábbi olimpiai érmes rutinos klasszisának.

Pauman a nyitónap után a zárónapon is begyűjtött egy remek ezüstöt, ezúttal a leghosszabb, 5000 méteres távon. A felnőtt versenyszámokban indulók közül még Kugler Attilának jött össze két döntős helyezés, aki 500 méteren egyesben 9., párosban Paumannal párban 6. lett.

Az ifjúsági mezőnyben Keresztes Kristóf fő számában, 200 méteren ezúttal mindössze az 5. helyen ért célba, míg 500 méteren idei állandó párjával, az óbudai Pyszny Zsomborral a 4. helyet szerezték meg a párosok döntőjében.

Az FTC-Rekontir versenyzőinek összes, részletes eredménye a válogatóról IDE kattintva érhető el.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.