2021. május 29.
Kozák Danutáék nyerték az olimpiai válogatót K2 500-on
Az olimpiai válogatón a Kozák Danuta-Bodonyi Dóra páros nagy csatában győzött.

Ezekben a napokban rendezik a II. Olimpiai válogatót, I. Paralimpiai és EB-válogatót Szegeden. A válogató tétje, hogy az egyes futamokban, ki lehet ott a tokiói olimpián. Pénteken már örülhettünk egy sikernek, ugyanis sportolónk, az ötszörös olimpiai, tizennégyszeres világ- és tizenhétszeres Európa-bajnok Kozák Danuta ért célba elsőként K1 500 méteren.

Danuta szombaton a Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzőjével, Bodonyi Dórával is rajthoz állt K2 Női Felnőtt 500 méteren. Bár a start nem sikerült tökéletesen, Kozákék egyre jobban jöttek fel a kissé elhúzó Csipes Tamara-Medveczky Erika párosra. Féltávnál utol is érték őket, és egy kicsit sikerült is megelőzniük. A hajrá rendkívül szoros lett, nagy csata után végül a Kozák-Bodonyi páros győzött.

A másik, ferencvárosi színekben versenyző sportoló, Kirkov Valentin K1 500 méteren kilencedikként végzett.

II. Olimpiai válogató, I. Paralimpiai és Eb-válogató

K2 Női Felnőtt 500 m A-döntő

1. Kozák Danuta-Bodonyi Dóra 01:39.625

K1 Férfi Felnőtt 500 m A-döntő

9. Kirkov Valentin

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.