2022. július 30.
Parádés hajrával megvédte Eb-címét a Fradi versenyzője!
Kajakozónk, Fekete Dorina 2021 után idén Dániában is aranyérmes lett a Maraton Európa-bajnokságon.

Július 29. és 31. között a dániai Silkeborgban rendezik a kajak-kenuzók Maraton Európa-bajnokságát, amelyen az FTC versenyzője, Fekete Dorina (a képen jobbra) két korosztályban is indul. Az első versenye kiválóan alakult a Fradi kajakozójának, ugyanis az U23-asok között címvédőként ismét aranyérmes lett! Dorina 1:49:47-es idővel teljesítette a hat körből álló 22,6 kilométeres távot és nagy hajrá után végül az első helyen csapott a célba a dán Pernille Hostrup és a másik magyar, Csépe Panna előtt.

„Dániához képest nagyon jó időnk volt” – kezdte Fekete Dorina. „Volt ugyan egy kis szél, de sütött a nap, meleg volt. A versenyt tavon rendezik, ami szintén nagyon jó hír. Moszkvához képest többen indultunk, ráadásul rajtgépes rajt volt, ami nagyon ritka maratoni versenyen. Ez nekem még nem az erősségem, de Glózer Gergely edzőmmel ezen is dolgozunk. A víz nagyon jó volt, a futószakaszon viszont a borítás a meleg miatt kissé felpúposodott, illetve a meredekebb lejtőknél figyelnünk kellett, nehogy odaverjük a hajót. A versenyt igazából a finisben nyertem meg, az az egyik nagy erősségem, erre folyamatosan készülünk Gergővel. Azt hozzá kell tennem, hogy bár a versenyt elsőre egy norvég lány nyerte, de őt kizárták, mert a hajója a mérlegelésnél könnyebb volt, mint a miénk. Így lettem végül aranyérmes és védtem meg az Európa-bajnoki címem” – tette hozzá Európa-bajnokunk.

Dorina számára vasárnap folytatódik az Európa-bajnokság, amikor a felnőttek között indul Csépe Pannával párosban.

(Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.