A magyar kajak-kenu sport központjában, a szegedi Maty-éren rendezik május 8-10. között az idény első síkvízi gyorsasági Világkupáját. A hatalmas mezőnyben az FTC-MVM Kajak-kenu szakosztályát három versenyzőnk képviseli, azaz teljes létszámban jelen vagyunk a rangos eseményen.
A pénteki nyitónapon még csak előfutamot és elődöntőket rendeztek, ahonnan az A-, B- és C-döntőkbe lehetett továbbjutni.
Kajak egyesben a királyszámban, azaz K-1 1000 méteren kétszeres olimpiai ezüstérmes klasszisunk, Varga Ádám az ötödik futamot megnyerve jutott be a középdöntőbe, ahol viszont a futamában a hatodik helyen végzett, így majd csak a C-döntőben állhat rajthoz szombat délután.
Szintén a férfiaknál C-1 1000 méteren Adolf Balázs futamában a negyedik helyen végezve jutott be az elődöntőbe. Ott szintén negyedikként ért célba, ami egy szombat délelőtti B-döntőt jelent számára.
A nőknél Szegedi Angelina az előzetesen gyengébbnek, kevésbé esélyesnek gondolt négyesben kapott helyet női K-4 500 méteren, ahonnan ők is futam negyedikként jutottak az elődöntőbe. Ott pedig délután nagyszerűen evezve egy második hellyel lapátolták be magukat a szombati A-döntőbe!
A versenyek a hétvége mindkét napján folytatódnak a Maty-éren. A mieink közül Varga Ádám szombaton K1 500, míg vasárnap K1 5000 méteren, míg Adolf Balázs vasárnap C-1 5000 méteren lesz érdekelt.
Szegeden a vb-re kvalifikáló női kajak pótválogatón Hofer Bianka Tölgyesi Flórával győzött K-2 500-on.
Az FTC versenyzője nem lassít: a korosztályos világbajnoki címek után a kontinensversenyen is a legjobb lett.
Az FTC kajakozója mindkét számában továbbjutott csütörtökön az ifjúsági és U23-as Eb-n.
Kajakozónk, Hofer Bianka két vb-aranyat nyert Kanadában, itthon pedig vízre szálltunk vele - VIDEÓ!
Az FTC kenusa utolérhetetlennek bizonyult C-1 5000 méteren.
Minden várakozást felülmúlóan alakul fiatal kajakosunk, Szegedi Angelina első teljes felnőtt idénye.
Az FTC versenyzője négyesben döntőzött a kajak-kenu világkupa pénteki versenynapján.
A Kanadában zajló síkvízi kajak-kenu viadalon Szegedi mellett Adolf Balázs képviseli az FTC-t.