2020. július 21.
Újpesten lett Budapest bajnoka a Fradi tehetsége
Kajakosaink egy-egy aranyat és ezüstöt, illetve három bronzérmet nyertek a Budapest Bajnokságon.

A hétvégén fiatal kajakosaink számára a Budapest Bajnokság – Budapesti Diák Kupával megkezdődött a nyári versenyszezon. Az FTC-Rekontir szakosztálya népes csapattal indult az Újpesti öbölben megrendezett viadalon. Aranyérmes lett az elmúlt években rendre kiválóan teljesítő Fölsz Eszter (a képen középen), aki a gyermek MK1 2000 méteren végzett az első helyen. A hölgyeknél maratoni Európa-bajnokunk, Fekete Dorina az U23-as korosztályban K1 1000 méteren ezüst-, míg 500 méteren bronzérmet szerzett.

A fiúknál szintén U23-ban értek el sikereket a fradisták. Kirkov Valentin K1 500-on, míg Czuffer Attila K1 1000 méteren állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

U23
K1 1000 m: 2. Fekete Dorina, 5. Szaniszló Tímea, 6. Takács Tímea, 7. Takács Tamara
K1 500 m: 3. Fekete Dorina, 5. Takács Tímea, 6. Szaniszló Tímea, 7. Takács Tamara
Ifjúsági
K2 1000 m: 5. FTC-Rekontir (Pakusza-Nagy Márk, Ruzicska Péter)
U23
K1 1000 m: 3. Czuffer Attila, 5. Istenes Márton
K1 500 m, döntő I: 3. Kirkov Valentin, 5. Istenes Márton, 6. Czuffer Attila, 9. Ruzicska Péter;
Serdülő
K2 500 m: 4. FTC-Rekontir (Erdőssy Dániel, Révész Álmos Barnabás)
K2 2000 m: 7. FTC-Rekontir (Makai Dominik, Fodor Ádám), 9. FTC-Rekontir (Kovács Tamás, Nagy Tamás)
U16, K1 2000 m: 14. Erdőssy Dániel, 17. Révész Álmos Barnabás
U16, K1 200 m: 4. Révész Álmos Barnabás;
U15, K1 2000 m: 24. Nagy Tamás, 25. Molnár Zoltán
Gyermek
U12, MK1 2000 m: 6. Csekő Máté, 14. Somos Botond
U10, MK1 2000 m: 5. Csürke Tamás
U12, MK2 2000 m: 5. FTC-Rekontir (Malik Péter, Macsek Lajos)
U12, MK1 4x200 m váltó: 6. FTC-Rekontir (Csekő Máté, Malik Péter, Macsek Lajos, Somos Botond)

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.