2020. szeptember 22.
Meglepetésvendégek és érmek a pálya OB-ról
A kerékpárosok mellett gyorskorcsolyázók is rajthoz álltak a Pálya Országos Bajnokságon.

A Magyar Kerékpáros Szövetség beszámolója szerint „a régi szép időket” idézte a hétvégén megrendezett 2020-as Pálya Országos Bajnokság, amely bizonyította, hogy a kerékpáros közösség képes élettel megtölteni a régi millenárist. Az országos csúcsokkal tarkított színvonalas versenyen az FTC kerékpár szakosztályának színe-java is képviseltette magát.

A legjobb eredményt Orosz Gergő érte el, aki az U23-as 4000 méteres állórajtos mezőnyben elsőként ért célba, és együtt állhatott fel a dobogóra a szintén ferencvárosi Békési Mihállyal, aki bronzérmes lett. Szintén bronzérmet szerzett masters 3 korosztályban Pigniczki Árpád, valamint az U17-es 2000 méteres állórajtos versenyben Kovács Bercel. Orosz Gergő éremgyűjteményét még egy U23 1000 méteres állórajtos versenyben megszerzett ezüst-, valamint egy elite 18 körös illetve egy Elite Scratchversenyben megszerzett bronzéremmel tette teljessé, valamint az elite pontversenyt is a harmadik helyen zárta. Kovács Bercelnek és Pigniczki Árpádnak is jutott a bronz mellé még egy-egy ezüst is, előbbinek a 21 körös U19-es versenyben, utóbbinak a masters 3 500 méteres állórajtos időfutamban. Fiatal versenyzőnk emellett még egy bronzot szerzett 8 körös U19 tempóversenyben is. Kovács Bercel remek eredményeivel harmadik lett az U19 omnium összetettben is, míg Orosz Gergő ugyanezt a helyezést szerezte meg az elite pontversenyben és az elite omnium összetettben.

A verseny érdekessége volt, hogy két rövidpályás gyorskorcsolyázó is ott volt a mezőnyben, közülük Oláh Bence képviselte a Ferencvárost (Liu Shaolin Sándor is nevezett a viadalra, ám közbeszólt a pozitív koronavírus-teszt). Versenyzőnk nem is akárhogy tette le a névjegyét a kerékpárosok között, a korisok számára kiváló és népszerű kiegészítő sportág országos bajnokságán rögtön éremnek örülhetett, méghozzá az elite olimpiai sprint csapat tagjaként, amellyel Imre Zsolt és Orosz Gergő társaságában bronzérmet szereztek.

A verseny összes hivatalos eredménye részletes bontásban elérhető IDE kattintva.

FTC-aranyak a záró futamon és összetettben

Az FTC kerékpározói parádéztak a Cyclo-cross Challenge-sorozat utolsó versenyén.

Remek eredmények a Cyclo-cross Magyar Kupán

AZ FTC nyolc versenyzővel képviselte magát a viadalon.

Szép eredmények a Cyclo-cross Magyar Kupán

Tisza Zoel aranyérmet szerzett a debreceni megmérettetésen.

A Fradiban van egy új sportág, ahol öröm, ha saras vagy

Bemutatjuk kerékpár szakosztályunk új, feltörekvő szakágát, a cyclo-crosst! - VIDEÓ

Három FTC-érem az egyik leglátványosabb szakágban

Fiatal kerékpárosaink remekeltek a UBM Cyclo-Cross Challenge 1. futamán.

Magyar bajnok az FTC kerékpárversenyzője!

Kiss Viktória 2000 méteren lett aranyérmes az U17-es és U19-es pályakerékpáros országos bajnokságon.

Két ezüstérem a GP Budapesten

Első alkalommal rendezték meg a GP Budapest nemzetközi kerékpár pályaversenyt a kőbányai Bringarénában.

Sikeresen szerepeltek kerékpárosaink az utánpótlás ob-n

Tamásiban rendezték a kerékpáros utánpótlás országos bajnokságot országúti és pálya szakágban.