2024. január 22.
A németekkel már nem bírtunk
A szoros első félidő után a másodikban átrohantak a németek a mieinken a kézi Eb-középdöntőben.

Úgy kezdte a németországi férfi kézilabda Európa-bajnokság utolsó hetét a magyar válogatott, hogy még versenyben van a legnagyobb célokért is. A legnehezebb riválisok viszont csak ezután következtek, hétfőn este éppen az osztrákok ellen szintén botló németek, akiknek hazai környezetben az „életben maradás” volt a tét a mieink ellen.

Egy cseppet sem illetődtünk meg a természetesen német szurkolókkal teli Lanxess Arénában, sőt, remekül kezdtünk, 5-3-ra vezettünk hatpercnyi játék után. Az gyorsan kiderült, hogy ez a meccs nem a védelmekről és a kapusteljesítményről szól, mindkét válogatott támadásban nyújtott kiemelkedőt.

A 21. perc végén 1-0 után vezettek újra a hazaiak (13-12), de ettől nem torpantunk meg, nem sokkal később újra előnyben voltunk. A játékrész legvége a németeknek sikerült jobban, és egy gyermeteg hiba után még örülhettünk, hogy csak eggyel vezet ellenfelünk (18-17).

A fordulás után mi vezettük az első támadást, de szinte azonnal elszórtuk a labdát, és ezt követően szó szerint átrohantak rajtunk a németek. Ráadásul a mezőnyben elkövetett hibák mellett a kapusteljesítmények között is nagy volt a különbség: Wolff jól védett, a mieink viszont ezúttal nem igazán tudtak hozzátenni. Így nem lehetett esélyünk a házigazda ellen, amely megérdemelten, 35-28-ra nyert.

A magyar válogatott szerdán 18 órakor a franciák ellen zárja a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjét.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (2024. január 10-28., Németország)
I. középdöntőcsoport, 3. forduló

Németország – Magyarország 35-28 (18-17)
Helyszín: Lanxess Arena, Köln
Időpont: 2024. január 22., 20:30
Játékvezetők: Lars Jorum, Havard Kleven (norvégok)
Gólszerzők: Köster 8, Golla 4, Häfner 4, Heymann 4, Knorr 4, Kohlbacher 4, Steinert 4, Dahmke 3, ill. Ancsin 6, Rosta 6, Bodó 4, Lékai 4, Fazekas 2, Imre 2, Bánhidi 1, Bóka 1, Ligetvári 1, Szita 1

A másik két mérkőzésen: Horvátország – Izland 30-35, Franciaország – Ausztria, 33-28

A középdöntőcsoport állása: 1. Franciaország 8 pont, 2. Németország 5, 3. Magyarország 4 (119-116), 4. Ausztria 4 (108-112), 5. Izland 2, 6. Horvátország 1

Cikkajánló

Röhögőgörcsös kvíz Kovacsics Petivel és Füzi Danival

Meztelenül alvás, dalverseny, tartalomgyártás, csajozási tippek - VIDEÓ!

Parázs csatában nyertünk az utolsó hazai bajnokin

Férfi kézilabdacsapatunk öt góllal győzte le a Szigetszentmiklóst a vasárnap esti bajnokin.

Az újabb győzelem a cél az utolsó hazai bajnokin

Férfi kézilabdacsapatunk a Szigetszentmiklóst fogadja vasárnap este az Elek Gyula Arénában.

Ebben a szezonban is oda-vissza legyőztük a Tatabányát!

Az elsőtől az utolsó percig irányítva nyerte meg a rangadót férfi kézilabdacsapatunk.

Meghosszabbítanánk a Tatabánya elleni jó sorozatot

A bajnokságban már biztosan negyedik férfi kéziseink szerdán újra legyőznék az Európa-kupa-döntős Tatabányát.

Győri Mátyás készülhet a vb-selejtezőkre

Férfi kézilabdacsapatunk átlövője fontos mérkőzéseken térhet vissza a válogatottba.

„Türelmetlen típus vagyok, nagyon akartam már játszani”

Prainer Viktor szombaton több, mint négy hónap után léphetett újra pályára férfi kézilabdacsapatunkban.

A miénk volt az utolsó szó Gyöngyösön

Férfi kézilabdacsapatunk egy végletekig kiélezett meccsen nyerte meg a szombat esti bajnokiját.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin