2024. április 20.
Döntetlennel utazunk Athénba
Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Nem volt könnyű helyzetben férfi kézilabdacsapatunk az Olympiakosz elleni Európa-kupa elődöntő első mérkőzéséhez érkezve, hiszen az eddig sem túl rövid sérültlistához a PLER ellen hétközi bajnokin csatlakozott Csörgő Kristóf is, így mindössze tizenhárom mezőnyjátékost (közte három ifjúsági korút) nevezett Pásztor István az összecsapásra.

Négy és fél percet kellett várni az első ferencvárosi gólra, Pordán Bálint értékesítette magabiztosan a ziccerét, de miután a görögök sem diktáltak eszeveszett tempót, így is tartottuk a lépést. Először a 9. percben vezettünk, amikor egy labdaszerzés után Kovacsics Péter indította Imre Bencét, aki ezúttal sem hibázott (4-3).

A meccs előtt kulcsfontosságúként emlegetett védekezés és kapusteljesítmény nagyon is rendben volt, a 17. percben Nagy Bence góljával már hárommal vezettünk (8-5), időt is kértek a görögök. Időnként egészen különleges megoldásokat láthattunk a mieinktől, Kovacsics Péter tőle nem teljesen szokatlan módon bal kézzel talált be beállóból. Támadhattunk a plusz négyért is, ez nem jött össze, két gól elolvadt az előnyünkből, és hogy megmaradjon a félidei 13-11, ahhoz az utolsó másodpercekben a parádésan védő Győri Kristóf is nagyon kellett.

A második játékrész elején a „nyugalmasabb időkben” védekezőspecialista Jakub Mikita állt a csapat élére, az ő találataival sikerült tartani a kétgólos fórt a feljavuló Olympiakosszal szemben. Hosszú percekig ingadozott 1-2 gólon a különbség, közben a közönség is hozzátette, amit csak tudott, 23-21-ről indult az utolsó negyedóra.

Benne volt a pakliban, hogy kicsit nagyobb előnnyel fordulunk a hajrára, de elég volt pár apró hiba, és ikszről kezdődött az utolsó tíz perc (24-24). Érződött a fáradtság a csapaton, ami persze nem is csoda, a végére úgy tűnt, kijön, hogy rendkívül szűkös kerettel játszunk hetek óta. Aztán mindenkinek elképesztő erőt adott Győri védése, amikor a görögök egygólos vezetésnél lőhettek ziccert. Öt percig nem kaptunk gólt, ez pedig meghatározta a végjátékot, Debreczeni Dávid kiállítása azonban nagyon rosszkor jött, így a végére elfogyott a kétgólos előnyünk (28-28).

Ez azt jelenti, hogy döntetlent viszünk magunkkal Görögországba, előtte viszont szerdán még bajnoki találkozó vár ránk Balatonbogláron a NEKA ellen.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA

Elődöntő, 1. mérkőzés
FTC-Green Collect – Olympiakosz SFP 28-28 (13-11)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. április 20., 14 óra
Játékvezetők: Gytis Sniurevicius, Andrius Grigalionis (litvánok)
Gólszerzők: Imre 7, Kovacsics 4, Mikita 4, Nagy B. 4, Bognár 4, Debreczeni 2, Balogh 1, Bujdosó 1, Pordán 1 ill. Savvas 8, Kavcic 7, Passias 4, Vida 3, Kandylas 2, Sliskovic 2, Papavasilis 1, Tziras 1,

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.