2023. január 14.
Elképesztő fordítással győztük le Izlandot
Mínusz hatról visszakapaszkodva győzte le a csoportfavoritot a férfi kéziválogatott a vb-n.

A Dél-Korea felett aratott meggyőző siker után szombat este az éremszerzésre is esélyesnek tartott Izlanddal találkozott a férfi kézilabda-válogatott a svéd-lengyel közös rendezésű világbajnokságon Kristianstadban, amely egyben a nemzeti együttes történetének százötvenedik vb-meccse volt és amely előrehozott középdöntő-mérkőzésnek számított a tornán.

A találkozó két kimaradója ezúttal a két ferencvárosi szélső, Bujdosó Bendegúz és Kovacsics Péter volt, Lékai Máté viszont ismét a kezdőcsapatban kapott helyet. Az első gólt mi szereztük, utána viszont az izlandiak veszprémi balszélsője, Bjarki Mar Elisson három találatával villámgyorsan egyenlítettek. Iszonyatos tempót diktáltak, de nem szakadtunk le, 8-8-ig fej-fej mellett haladtunk velük.

A játékrész közepén viszont több mint nyolc perces magyar gólcsend következett, az eladott labdáinkat pedig kíméletlenül megbüntette riválisunk, el is húzott négy góllal. Az időkérés után valamelyest sikerült rendezni a sorokat, a szünetre mégis az addigi legnagyobb különbség alakult ki (12-17).

A fordulást követően hattal is vezetett Izland, mégis az lehetett az érzésünk, hogy jobban kordában tudjuk tartani az ellenfelet, mint az első harminc percben. Az óriási küzdésnek pedig meg is lett az eredménye: a 47. percre Ilics Zoran góljával feljöttünk kettőre, és a játékosainkon is látszott, kezdik elhinni, hogy összejöhet a fordítás.

Aztán pedig egészen elképesztő hajrát nyitottak: 25-28-ról előbb feljöttünk egyre, majd Rosta Miklós góljával egyenlítettünk. Utána pedig már abszolút nálunk volt a lélektani előny, bő két perccel a vége előtt az izlandiak kértek időt – kétgólos magyar vezetésnél… A legvégét is rendkívül rutinosan és higgadtan menedzselték a fiúk a második félidőt szinte végigjátszó Lékai vezérletével, és ezzel a 30-28-cal az elmúlt évek talán legnagyobb bravúrját hajtotta végre a férfiválogatott.

A sikerrel nem mellesleg óriási lépést tett a társaság a céljai elérése felé, hétfőn este Portugália ellen a csoportelsőséget is megszerezheti, és még közelebb kerülhet az áhított nyolc közé kerüléshez.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG-LENGYELORSZÁG
D csoport, 2. forduló

Magyarország – Izland 30-28 (12-17)
Helyszín: Kristianstad Arena, Kristianstad
Időpont: 2023. január 14., 20:30
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Gólszerzők: Ancsin 6, Rodríguez Alverez 4, Rosta 4, Szita 4, Bánhidi 3, Bodó 3, Bóka 3, Lékai 2, Ilics 1, ill. Elisson 9, Magnusson 7, Vidarsson 4, Gudjonsson 3, Palmarsson 3, Gustavsson 1, Kritsjansson 1

(Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.