2023. április 27.
Gólokkal debütáltak fiataljaink a válogatottban
Simán nyert Litvániában a férfi kéziválogatott, Imre és Ónodi-Jánoskúti is sikeresen mutatkozott be.

Biztos csoportelsőként és Európa-bajnoki résztvevőként várta a férfi kézilabda-válogatott a selejtező utolsó két fordulóját. Ez azt is jelentette, hogy Chema Rodríguez szövetségi kapitány a kísérletezésre használja ezt a hetet, sok fiatal kap lehetőséget, s az őszi, litvánok elleni keretből csupán négyen utaztak el Klaipédába.

Egyikük Lékai Máté, aki márciusban remekelt a svájciak ellen, és a csapat összetételét elnézve, ezúttal is azt várhattuk, vezérszerep hárul majd rá. Ezen kívül pedig két 20 éves játékosunk, Imre Bence és Ónodi-Jánoskúti Máté bemutatkozásában is reménykedhettünk.

A mieink közül Lékai kapott helyet a kezdőcsapatban, és az ő vezetésével remek tempóban kezdtük az meccset, két és fél perc alatt négyszer találtunk a litván kapuba. Ezt követően sem lassítottunk, a 13. percben viszont utolértek minket a hazaiak (9-9).

Majd következett az összecsapás – ferencvárosi szempontból – egyik legfontosabb pillanata. Az első magyar hétmétereshez Imre Bencét küldte pályára a kapitány, és jobbszélsőnk az első felnőtt válogatottban leadott lövését kíméletlenül a bal alsóba vágta.

Néhány perccel később pedig Ónodi-Jánoskúti Máté is lehetőséget kapott, és elkezdtük építeni a már megnyugtató különbséget, a gólszerzésben a jobbszélső Krakovszki Zsolt járt élen (11-16). A játékrész végén pedig jobbátlövőnk is megszerezte az első „nagyválogatott” gólját, és jelentős előnnyel mehetett pihenni a csapat (14-22).

A folytatás után eleinte stagnált a különbség, miközben újabb Imre-góloknak örülhettünk, immár nem csak hetesből, majd kicsit később Fazekas Gergő találata után már tíz volt közte (21-31).

A hajrában már több volt a pontatlanság a játékunkban, de a rendkívül fiatal magyar együttes fölényes sikere így sem maradt el, 46-31-re győztünk, és külön öröm lehet, hogy Imre Bence kilenc góllal holtversenyben a mieink  legeredményesebb játékosa lett. Na meg annak is, hogy magyar részről az elsőhöz hasonlóan a második félidő is Ónodi-Jánoskúti találatával zárult.

Az Eb-selejtező utolsó fordulójában vasárnap 18 órától, Tatabányán Grúziát fogadja a válogatott.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
6. csoport, 5. forduló

Litvánia – Magyarország 31-46 (14-22)
A magyar válogatott gólszerzői: Rosta 9, Imre 9,  Krakovszki Zs. 5, Krakovszki B. 4, Hanusz 4, Szűcs 4, Ligetvári 2, Molnár 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Szita 2, Szrnka 2, Fazekas 1

A másik mérkőzésen: Grúzia – Svájc 19-26
A csoport állása: 1. Magyarország 10 pont, 2. Svájc 6, 3. Grúzia 2 (125-144), 4. Litvánia 2 (133-168)

(Fotó: MKSZ Archív)

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.