2023. március 9.
Lékai-parádé Svájcban! Kint vagyunk az Eb-n!
A gólgazdag első félidő után öttel nyert a férfi kéziválogatott az Eb-selejtezőn, irányítónk 14 gólt lőtt.

Másfél hónappal ezelőtt játszotta az utolsó mérkőzését a férfi kézilabda-válogatott. A világbajnoki hetedik helyről döntött az a találkozó, amelyet bár hosszabbításra mentettünk, végül vereséget szenvedtünk Egyiptomtól. Csütörtökön este immár az Európa-bajnoki selejtező 6. csoportjában volt érdekelt az együttes, a szintén százszázalékos Svájc otthonában léptünk pályára. S bár ahogyan arra a találkozó előtt Chema Rordríguez szövetségi kapitány is beszélt, kemény riválisról van szó, ezzel együtt persze, jogos elvárás volt a két pont megszerzése Schaffhausenben.

A spanyol tréner a ferencvárosi játékosok közül ezúttal egyedül Lékai Máténak küldött meghívót, és rutinos irányítónk – a legtöbb vb-meccshez hasonlóan – a kezdőcsapatban kapott helyet, sőt, a maratoni első támadásunk végén ő szerezte az összecsapás első gólját, majd nem sokkal később már gólpasszal jelentkezett. Az elején egyébként sorra jöttek a jó megmozdulások a svájciak rutinos karmesterétől, Andy Schmidtől, és a gólgazdag első tíz perc végére bizony a hazaiaknál volt az előny (10-8).

A minimális hátrányt ledolgoztuk, majd vezettünk, de a 21. percben ismét mínusz kettőn voltunk, nekünk kellett először időt kérni a mérkőzésen. Ezt követően vezetett hárommal is Svájc, de ismét egyenlítettünk, és a végén az első félidőben hét gólt szerző Lékai egymás után jött két találatának hála előnnyel mehettünk pihenni (19-21).

A szünet után remek ritmusban folytattuk a találkozót, a zsinórban jött három gólnak köszönhetően pár perc után már öttel vezettünk, és utána a kihagyott helyzeteinkkel együtt is tartottuk a különbséget, ehhez persze az is kellett, hogy a svájciak ne legyenek annyira könyörtelenek a befejezéseknél, mint a meccs elején. Így az utolsó tíz percre is plusz öttel fordulhattunk rá (27-32).

A hajrá hullámzó játékot hozott, a tizennégy(!) gólig jutó Lékai továbbra is nagyon élt, vezettünk héttel is, a vége 37-32-es magyar győzelem lett.

A sikerrel (matematikailag még nem teljesen, de egyébként minden észszerű számítás szerint) biztossá vált, hogy a válogatott ott lesz a jövő januári, németországi Európa-bajnokságon. A két csapat vasárnap 16 órakor ismét találkozik, a visszavágót a Tatabányai Multifunkcionális Csarnokban rendezik.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
6. csoport, 3. forduló

Svájc – Magyarország 32-37 (19-21)
A magyar válogatott gólszerzői: Lékai 14 (5), Bóka 5, Rosta 4, Ligetvári 3, Rodríguez Alvarez 3, Hanusz 2, Ilics 2, Krakovszki B. 2, Szita 2

A másik mérkőzésen: Grúzia – Litvánia 32-18
A csoport állása: 1. Magyarország 6 pont, 2. Svájc 4, 3. Grúzia 2, 4. Litvánia 0

(Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.