Szerdán Bajnokok Ligája-tempóban készült az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata az októberi feladatokra, elsősorban a vasárnapi, Fejér B.Á.L.-Veszprém elleni bajnoki találkozóra. A Telekom Veszprém vendégeként a két félidei hajrát leszámítva felvettük a versenyt, s ez biztató a – ahogyan vezetőedzőnk, Pásztor István fogalmazott, – sorsdöntő rangadók előtt.
A következő hetekben találkozunk a közvetlen riválisok közül szinte mindegyikkel (Balatonfüred, Csurgó, Tatabánya), de egyelőre természetesen csak az előttünk álló feladatra, azaz a nyáron alaposan kicserélődött Fejér B.Á.L.-Veszprémre figyelünk. Az előző évad két leggólerősebb játékosa, Éles Benedek és Stranigg János külföldre távozott a nyáron riválisunktól, így jelenleg a szélső Hári Levente vezeti a veszprémiek házi góllövőlistáját.
A 2023/24-es szezonban két teljesen ellentétes mérkőzést játszottunk velük, hazai pályán kiütéses győzelmet arattunk, idegenben viszont alaposan megszenvedtünk, és csak a hajrában harcoltuk ki a háromgólos sikert.
Nagyon fontos lesz, hogy sikerrel kezdjük az előttünk álló kőkemény októberi sorozatot, amely egyébként a bajnoki rangadók mellett Európa-kupa-debütálást is tartogat csapatunknak. Erről beszélt meccs előtti beharangozó videónkban Kovacsics Péter is, aki szerdán megszerezte 400. gólját a Ferencvárosban:
A találkozóra a meccsjegy.fradi.hu oldalon lehetséges a jegyvásárlás, míg a vendégszurkolók a helyszínen vehetnek belépőt.
K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
5. forduló
FTC-Green Collect – Fejér B.Á.L.-Veszprém
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2023. október 8., 18:30
Játékvezetők: Altmár Kristóf, Horváth Márton
Jegyek:

Tv: M4 Sport Kézi élő Youtube-csatorna
__________________________________________________________
Újdonságok a hazai meccseinkkel kapcsolatban
Kézilabdacsapataink hazai mérkőzésein nyáron jelentős újdonságokat vezettünk be. A jegyvásárlás a meccsjegy.fradi.hu-n lehetséges, a csarnokba lépéshez pedig szurkolói kártya és arcképes személyazonosító igazolvány is szükséges. Az újdonságokról ITT írtunk bővebben.
Férfi kézilabdacsapatunk feljavult a második félidőre, és nyert a Százhalombatta elleni edzőmérkőzésen.
Férfi kézilabdacsapatunk szoros mérkőzést játszott román ellenfelével, bő egy héttel a bajnoki rajt előtt.
A rossz kezdés után férfi kézilabdacsapatunk egyenrangú partnere volt az összeszokottabb riválisnak.
Férfi kézilabdacsapatunk szeptember 4-én játssza első hazai bajnoki mérkőzését az Elek Gyula Arénában.
Saját nevelésű kézilabdázónk, Horváth-Garaba Ádám a Bundesliga 2-ben szereplő ASV Hamm-Westfalenbe igazol.
Férfi kéziseink balszélsője szerint jól halad a csapat felkészülése, de persze van még tennivaló a rajtig.
Kézilabdacsapatunk átlövője kilenc gólt szerzett az első ferencvárosi mérkőzésén Balatonbogláron a NEKA ellen.
Férfi kézilabdacsapatunk a félidei döntetlen után nyert a szintén NB I-es NEKA otthonában.