A gyengébben sikerült október után első novemberi mérkőzésén, a PLER-Budapest ellen ismét elindult a győzelmek útján az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. A 40-34-es siker után szerda este az Eger ellen készülnek újabb sikerre a fiúk, természetesen ez a két pont is kell ahhoz, hogy a maximumot kihozzuk a karácsonyig hátralévő időszakból, és a lehető legjobb helyzetből forduljunk majd rá a szezon „második félidejére”.
Következő riválisunk egy szezon szünet után szerepel újra az élvonalban, méghozzá remek rajt után, négy győzelmének köszönhetően jelenleg öt ponttal a kieső zóna felett áll. Hozzá kell tenni, hogy a hevesiek elsősorban hazai környezetben veszélyesek, idegenben eddig csak a PLER elleni győzelmük ért pontot, de a Balatonfüred és a Gyöngyös elleni sikerük egyértelműen azt jelzi, hogy nagyon komolyan kell venni a szerdai feladatot.
A hétközi találkozóval egyébként igencsak sűrű menet kezdődik, az előző évadban már megtapasztalt „szerda-szombat” ritmusra áll be csapatunk, amely a következő két hétvégén a svájci Bernnel mérkőzik az Európa-kupa harmadik fordulójában, a két fellépés között találkozik a Dabassal, december 9-én pedig a NEKA ellen zárja az évet.
Együttesünk persze lépésről lépésre halad, pillanatnyilag csak az Eger elleni csata számít, ezt így gondolja kapusunk, Győri Kristóf is, akit a találkozó beharangozó videójában kérdeztünk.
A mérkőzésre a mostani szezonban megszokottak szerint online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig kedden 16 és 19 óra között, valamint szerdán a kezdést megelőző két órában a Kismartoni úti jegypénztárban lehetséges.
K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
11. forduló
FTC-Green Collect – QHB Eger
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2023. november 22., 18 óra
Játékvezetők: Sándor György, Szabó Balázs
Jegyek:

__________________________________________________________
Jegyvásárlással kapcsolatos információk a hazai meccseinken
Kézilabdacsapataink hazai mérkőzésein nyáron jelentős újdonságokat vezettünk be. A jegyvásárlás a meccsjegy.fradi.hu-n lehetséges, a csarnokba lépéshez pedig szurkolói kártya és arcképes személyazonosító igazolvány is szükséges. Az újdonságokról ITT írtunk bővebben.
Bemutatjuk férfi kézilabdacsapatunk három nyári érkezőjét, Bálint Bencét, Mikler Krisztiánt és Bodnár Gézát.
Átlövőnk szerint a küzdeni akarás és a taktika hozta meg a történelmi sikert az U20-as férfi kézi Eb-n.
Beállónk nemcsak aranyat nyert az U20-as férfi kézi Eb-n, de még a torna All Star-csapatába is bekerült.
Interjú U20-as Európa-bajnok kézilabdakapusunkkal, aki a tornán többször, így a döntőben is nyerőember volt.
Legyőzte a svédeket a három FTC-játékossal felálló U20-as kéziválogatott az Eb-döntőben.
Változott együttesünk a 2026/2027-es idény előtt, de kulcsjátékosok is maradtak a Népligetben.
Balogh Ádám, Horváth-Garaba Ádám és Mészáros Máté is döntőt játszhat vasárnap az U20-as férfi kézi Eb-n.
A keddi fölényes siker után a csütörtöki negyeddöntőben Németország következik az U20-as férfi kézilabda Eb-n.