2022. szeptember 12.
Hazai pályán szereznénk meg első győzelmünket
A hétvégi, Tatabánya elleni találkozó után jön is a következő bajnoki, szerdán a Dabast fogadjuk.

Szombaton a nyáron nagyon megerősödött, és egyértelműen a bronzéremre hajtó MOL Tatabánya KC otthonában kezdte meg a K&H liga 2022/23-as idényét férfi kézilabdacsapatunk, amely a bravúros első félidő után egy góllal még vezetett is (16-15), a másodikban aztán nem bírta tartani a lépést a riválissal, s végül 37-30-as vereséget szenvedett.

A javítási lehetőségre nem kell sokat várni, hiszen szerdán következik az első hazai bajnoki a Dabas KC ellen. Tomori Győző együttese pénteken mutatkozott be a szezonban, a tavasszal a Bajnokok Ligája négyes döntőjét megjárt Telekom Veszprémet fogadta, és 30-21-es vereséget szenvedett, ami az idén is a legmagasabb célokért küzdő riválissal szemben abszolút tisztes helytállásnak tekinthető.

Az első meccsen a nyáron igazolt átlövőjük, Zdolik Bence volt a legeredményesebb, aki ötször talált be a bakonyiak kapujába.

A felkészülési időszakban egyszer már megmérkőztünk a dabasiakkal, akkor szintén hazai pályán magabiztos, 42-32-es győzelmet arattunk, míg az előző évadban is nekünk voltak sikerélményeink az egymás elleni összecsapásokon: idegenben 30-29-re, itthon 37-28-ra nyertünk.

Mindemellett pedig a szezonban eddig lejátszott mérkőzésekből is meríthetünk erőt, hiszen a Nagybánya elleni két Európa-liga összecsapáson, valamint a tatabányai első félidőben remekül kézilabdázott csapatunk, és természetesen ezúttal is valami hasonlóra készülnek a fiúk.

A nyitófordulóból elhalasztott mérkőzés szerdán 18 órakor kezdődik az Elek Gyula Arénában, az évadbeli első bajnoki győzelmünk kiharcolásához ezúttal is nagy szükség lesz szurkolóink segítségére.

Jegyek: álló: 1000 Ft, ülő: 2000 Ft, online: ITT
A Nagybánya elleni meccsre megváltott belépők erre a bajnokira is érvényesek. A helyfoglalás érkezési sorrendben történik, a bérletesek a saját helyükre ülhetnek. Kérjük, a többi szurkoló ezt tartsa tiszteletben!

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.