2022. október 30.
Igazi ki-ki csata vár ránk kedden
A svéd bajnok Ystads IF HF együttesét látjuk vendégül első hazai El-csoportkörös mérkőzésünkön kedd este.

Most már túlzás nélkül lehet állítani, hogy elkezdődött a kettős terhelés, férfi kézilabdacsapatunk életében egymást követik a nemzetközi kupa-, illetve a bajnoki mérkőzések. Kedden az El-csoportkörös bemutatkozásunkon 43-39-es vereséget szenvedtünk Izlandon a Valur ellen, négy nappal később viszont pazar első félidei játékkal, magabiztosan győztük le az egyébként sokakra veszélyes HSA NEKA gárdáját Balatonbogláron (36-28). Két nap múlva, kedden pedig jön az újabb nagy feladat, amikor a svéd Ystads IF HF együttesét fogadjuk az Európa-ligában, új helyszínen, a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban.

Ellenfelünk az előző idényben a negyedik helyen végzett a svéd élvonal alapszakaszában, utána viszont megnyerte a rájátszást, és ezzel harminc év után ünnepelhetett újra bajnoki címet, ennek köszönhetik a főtáblás tagságot. A svédek a 2020/21-es évadban ezüstérmesek lettek a harmadik számú európai kupasorozatban, az EHF European Cup-ban, nemzetközi csoportkörben pedig most szerepelnek másodszor, korábban még a 2015/16-os szezonban az EHF-kupában sikerült ez nekik.

Az Ystads kerete érdekes elegye a rutinos és a fiatal játékosoknak: ott van a csapatban a Kiellel 2007-ben Bajnokok Ligáját nyert 40 éves Kim Andersson, aki tagja volt a 2012-es olimpián ezüstérmes svéd válogatottnak, amelyben az évek során 824 gólt szerzett. A fiatalabb generációt pedig mások mellett az a Kasper Palmar képviseli, aki a nyári U20-as Európa-bajnokságon negyedik helyezett svéd gárda házi gólkirálya volt. A nyáron nem volt náluk nagy játékosmozgás, szinte kizárólag hazai kézilabdázók alkotják a keretet, mindössze egy dán és egy norvég légiósuk van.

Riválisunk kifejezetten rosszul kezdte a szezont, az első három bajnokiját elvesztette, azóta viszont magára talált, a svéd ligában éppen hárommeccses győzelmi szériában van, az El-csoportkör első fordulójában pedig a francia PAUC-ot is megszorongatta, igaz, végül 33-29-es vereséget szenvedett.

Vezetőedzőnket, Pásztor Istvánt is megkérdeztük, mit vár az Ystads ellen.

– Annyira nem játszanak gyors játékot, mint a Valur, de hasonlóan jól futnak. Van egy rutinos jobbátlövőjük Kim Andersson személyében, aki a Kiellel szinte mindent megnyert, emellett jól egy-egyeznek, és remekül játszanak a beállóval. A svéd bajnokságban elfoglalt helyük nem mutatja azt, hogy mennyire jó csapatról van szó, a franciák ellen az elejétől eltekintve kiegyenlített harcot vívtak, ez alapján nehéz mérkőzésre, igazi ki-ki csatára számítok.

Trénerünk szavaiból is érződik, mindenkire szükségünk lesz kedden 18.45-től, hogy összejöjjön a bravúr, és megszerezzük első pontjainkat az Európa-liga főtábláján. A találkozóra a helyszínen, a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban lehet majd jegyet váltani, a pénztár két órával a kezdés előtt nyit.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
B-csoport, 2. forduló

Ferencvárosi TC – Ystads IF HF
Helyszín: Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont
Időpont: 2022. november 1., 18:45
Játékvezetők: Dimitar Mitrevski, Blagojche Todorovski (észak-macedónok)
Tv: Sport 2
A jegyárak:
Hosszanti oldalak szélső szektorai: 2500 forint
Hosszanti oldalak középső szektora: 3500 forint

Jegyet váltani az első hazai mérkőzésre csak a helyszínen, a meccs napján lehet. Pénztár- és kapunyitás 16:45-kor.

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.