2023. október 22.
Kettős győzelemmel jutottunk tovább az Ek-ban
Vasárnap is simán felülmúltuk a ciprusi riválist, a második félidőben igencsak „fiatalos” csapattal.

Bár időnként akadozott a játékunk, alapvetően azt kaptuk első férfi kézilabda Európa-kupa-mérkőzésünktől, amit vártunk: magabiztosan, egy híján húsz góllal legyőztük a ciprusi Parnassos Strovolou együttesét. Vasárnap délután pedig – ezúttal hivatalosan vendégként, de ismét az Elek Gyula Arénában – következett a második fordulós párharc visszavágója, amellyel kapcsolatban Pásztor István már az első meccs után elmondta, hogy meglett az az előny, amelynek köszönhetően Mészáros Máté és Pető Ábel mellett három további ifjúsági korú játékos kaphat lehetőséget a másodikon.

A kezdőcsapatban a rutinosabb játékosaink kaptak helyet, igaz, így is volt köztük három 21 év alatti. Az első tíz perce ezúttal sem lehetett panaszunk, Bujdosó Bendegúz, Debreczeni Dávid és a támadásban ritkábban látott Jakub Mikita járt élen a gólszerzésben, így korán előnybe kerültünk (3-7).

Az első bő negyedóra után már nyolcgólos előnyben voltunk, és elkezdtek érkezni a fiatalok is: sorban Pető Ábelt, a kapus Balogh Ádámot és Gál Benedeknet is pályára küldte vezetőedzőnk. A cserék után sem torpantunk meg, sőt, még a korábbinál is nagyobb ütemben nőtt a különbség, Pető háromszor is betalált a szélről, ennek is köszönhettük a tizenkét gólos előnyt a szünetben (9-21).

A folytatásra az addig látott legfiatalabb sorral mentünk ki, a hármas védők feladatait a Mészáros ikrek (Márk és Máté) látták el, méghozzá kiválóan, kevesebb, mint hat percnyi játék után időt kértek a ciprusiak (10-26).

A második félidőről összességében elmondható, hogy nem volt hibátlan a játékunk, de örülhettünk, amiért debütáló játékosainktól szép megoldásokat láthattunk és valamennyien betaláltak. Közben hat góllal megnyertük ezt a játékrészt is, ez pedig 40-22-es sikert eredményezett.

A meccs után hétvégén Pordán Bálint hiányában az együttest csapatkapitányként vezető Bujdosó Bendegúzt kérdeztük:

A magabiztos továbbjutást követően kedden figyelhetjük a 3. forduló sorsolását, majd fordulhatunk a vasárnapi, Tatabánya elleni rangadó felé.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
2. forduló, visszavágó

Parnassos Strovolou (ciprusi)–FTC-Green Collect 22-40 (9-21)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2023. október 21., 14 óra
Játékvezetők: Francesco Simone, Pietro Monitillo (olasz)
Gólszerzők: Demosthenous 6, Stoumpis 3, Haiduc 3, Laskos 3, Hadjisavva 2, Draskic 2, Tornikidis 2, Tartios 1, ill. Bujdosó 9, Csörgő 6, Szepesi 4, Mészáros Máté 4, Imre 3, Pető 3, Mészáros Márk 3, Mikita 3, Debreczeni 2, Füzi 1, Prainer 1, Gál 1

__________________________________________________________

Újdonságok a hazai meccseinkkel kapcsolatban

Kézilabdacsapataink hazai mérkőzésein nyáron jelentős újdonságokat vezettünk be. A jegyvásárlás a meccsjegy.fradi.hu-n lehetséges, a csarnokba lépéshez pedig szurkolói kártya és arcképes személyazonosító igazolvány is szükséges. Az újdonságokról ITT írtunk bővebben.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.