2023. augusztus 11.
Legyőztük a Trebnjét, megnyertük a tornát!
Férfi kéziseink szinte végig vezetve múlták felül az El-résztvevő szlovén Trimo Trebnjét Balatonfüreden.

A csütörtöki Köflach felett aratott győzelme után péntek este a másik elődöntőben a házigazdát felülmúló szlovén Trebnje várt az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatára a balatonfüredi nemzetközi torna fináléjában. A szlovénokról tudni kell, hogy augusztus végén már az Európa-liga selejtezőjében lépnek pályára a portugál Braga ellen, így a felkészülési időszakban a mieinknél előrébb tartanak.

Ettől függetlenül a találkozót a mieink kezdték jobban, az első három gólt ferencvárosi játékos dobta, és az első tíz percet követően is azt állapíthattuk meg, hogy a fiúk kiválóan beleálltak a mérkőzésbe, a védelem remekelt, Borbély Ádám pedig pazarul védett (6-4). A 20. perc körül kezdett megnyugtató különbség kialakulni, hattal is vezettük, csak a játékrész hajrájában torpantunk meg egy kicsit, de az előnyből így is maradt a szünetre (16-13).

A folytatás első perceiben szorongatott bennünket a Trebnje, de Győri Kristóf bravúrjai és két hetesvédése miatt egyenlíteni nem tudtak, biztosan tartottuk a két-három gólos előnyt. Egészen a 49. percig, amikor egyenlítettek a szlovénok (25-25). Ezt azonban zsinórban három Fradi-találat követte, egyszer villant Nagy Bence, kétszer pedig Debreczeni Dávid, s az utolsó kilenc percre ismét nyugodtabban fordulhattunk rá. Az utolsó percben mégis egy gólra zárkózott riválisunk, de Pásztor István időkérése után tökéletesen sült el a megbeszélt figura, és Lékai Máté belőtte a meccslabdát, majd az utolsó másodpercben még Bujdosó Bendegúz is betalált – 32-29-es győzelmünknek köszönhetően megnyertük a tornát.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Balatonfüred)
Döntő

FTC-Green Collect – Trimo Trebnje (szlovén) 32-29 (16-13)
A ferencvárosi gólszerzők: Debreczeni 4, Füzi 4, Imre 4, Lékai 4, Nagy B. 4, Bujdosó 3, Prainer 3, Pordán 2, Balogh 1, Bognár 1, Kovacsics 1, Ónodi-Jánoskúti 1

A 3. helyért: Balatonfüredi KSE - HSG Xentis Barnbach-Köflach (osztrák) 25-19

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.