2023. szeptember 16.
Magabiztos játék, hattal nyertünk Gyöngyösön
Férfi kéziseink a második félidő elején eldöntötték a találkozót, két ponttal tértek haza Gyöngyösről.

A kiélezett csatát hozó, a hajrában elvesztett Szeged elleni találkozó után Gyöngyösön térhetett vissza az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata a győztes ösvényre. Könnyű kétszer harminc percre persze ezúttal sem számíthattak a mieink, hiszen a hevesiek otthonában még a nagy csapatok is rendre megszenvednek, ezért is lehetünk büszkék a márciusi mérkőzésre, amelyen viszonylag magabiztosan győztünk

A kezdés ezúttal nem volt kellően éles, az első percekben nem volt még kellő fordulatszámon a védekezésünk, a hazaiak sorban könnyen lőtték a gólokat, s ennek köszönhetően 5-3-ra vezettek. A 12. percben Nagy Bence találatával szereztük meg először az előnyt, majd Borbély Ádám védéseivel (az első félidőben kilencszer hárított) és a hazai hibákat kihasználva elkezdtük növelni a különbséget (8-11).

Ötgólos előnnyel fordulhattunk rá a játékrész hajrájára, s bár a hátralévő percekben többet hibáztunk, mint addig, négyet így is megőriztünk az előnyünkből a szünetre (14-18).

Nem egész kilenc perccel később Imre Bence kapus góljával már nyolccal vezettünk, ez volt az a szakasz, amikor nehezen behozható távolságra léptünk el a gyöngyösiektől, és az eredmény menedzselése maradt az elsőszámú feladatunk (18-25).

Ezt pedig szinte tökéletesen megoldottuk, ötnél nem engedtük közelebb a riválisunkat, magabiztosan, 35-29-re nyertük meg a mérkőzést, miközben az 52. percben Szepesi Zsombor megszerezte az első gólját tétmeccsen a Ferencváros színeiben.

Egy hét múlva szombaton újabb idegenbeli meccs vár a fiúkra, akkor a hazai pályán szintén nagyon veszélyes Komló otthonába látogatunk.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
3. forduló

HE-DO B.Braun Gyöngyös – FTC-Green Collect 29-35 (14-18)
Helyszín: Dr. Fejes András Sport és Rendezvénycsarnok
Időpont: 2023. szeptember 16., 18:30
Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor
Gólszerzők: Ubornyák 7, Potisk 6, Schäffer 5, Hegedűs 3, Bura 2, Edwards 2, Schmid 2, Lakosy 1, Pietruszko 1, ill. Imre 8, Nagy B. 8, Bognár 7, Debreczeni 3, Füzi 2, Kovacsics 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Lékai 1, Prainer 1, Szepesi 1

Pásztor István: – Arra készültünk, hogy nagyon nehéz lesz, és az is volt. Az eredmény nem tükrözi, hogy mennyire kellett koncentrálni. Az NB I egyik leggyorsabb csapatával találkoztunk, a védekezésünk az elején nem volt az igazi, de aztán kifizetődött, hogy sok gyors gólt lőttünk. A második félidő elején elléptünk a fáradó ellenféltől, amely ugyan feljött utána, de a győzelem már nem volt veszélyben. Biztos vagyok benne, hogy Gyöngyösön kivétel nélkül minden csapatnak nehéz dolga lesz.

__________________________________________________________

Újdonságok a hazai meccseinkkel kapcsolatban

Kézilabdacsapataink hazai mérkőzésein nyáron jelentős újdonságokat vezettünk be. A jegyvásárlás a meccsjegy.fradi.hu-n lehetséges, a csarnokba lépéshez pedig szurkolói kártya és arcképes személyazonosító igazolvány is szükséges. Az újdonságokról ITT írtunk bővebben.

Kikaptunk Egerben

Hosszú hetek óta sérülésektől sújtott férfi kézilabdacsapatunk nem bírt a bennmaradásért harcoló riválissal.

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.