A kiélezett csatát hozó, a hajrában elvesztett Szeged elleni találkozó után Gyöngyösön térhetett vissza az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata a győztes ösvényre. Könnyű kétszer harminc percre persze ezúttal sem számíthattak a mieink, hiszen a hevesiek otthonában még a nagy csapatok is rendre megszenvednek, ezért is lehetünk büszkék a márciusi mérkőzésre, amelyen viszonylag magabiztosan győztünk.
A kezdés ezúttal nem volt kellően éles, az első percekben nem volt még kellő fordulatszámon a védekezésünk, a hazaiak sorban könnyen lőtték a gólokat, s ennek köszönhetően 5-3-ra vezettek. A 12. percben Nagy Bence találatával szereztük meg először az előnyt, majd Borbély Ádám védéseivel (az első félidőben kilencszer hárított) és a hazai hibákat kihasználva elkezdtük növelni a különbséget (8-11).
Ötgólos előnnyel fordulhattunk rá a játékrész hajrájára, s bár a hátralévő percekben többet hibáztunk, mint addig, négyet így is megőriztünk az előnyünkből a szünetre (14-18).
Nem egész kilenc perccel később Imre Bence kapus góljával már nyolccal vezettünk, ez volt az a szakasz, amikor nehezen behozható távolságra léptünk el a gyöngyösiektől, és az eredmény menedzselése maradt az elsőszámú feladatunk (18-25).
Ezt pedig szinte tökéletesen megoldottuk, ötnél nem engedtük közelebb a riválisunkat, magabiztosan, 35-29-re nyertük meg a mérkőzést, miközben az 52. percben Szepesi Zsombor megszerezte az első gólját tétmeccsen a Ferencváros színeiben.
Egy hét múlva szombaton újabb idegenbeli meccs vár a fiúkra, akkor a hazai pályán szintén nagyon veszélyes Komló otthonába látogatunk.
K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
3. forduló
HE-DO B.Braun Gyöngyös – FTC-Green Collect 29-35 (14-18)
Helyszín: Dr. Fejes András Sport és Rendezvénycsarnok
Időpont: 2023. szeptember 16., 18:30
Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor
Gólszerzők: Ubornyák 7, Potisk 6, Schäffer 5, Hegedűs 3, Bura 2, Edwards 2, Schmid 2, Lakosy 1, Pietruszko 1, ill. Imre 8, Nagy B. 8, Bognár 7, Debreczeni 3, Füzi 2, Kovacsics 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Lékai 1, Prainer 1, Szepesi 1
Pásztor István: – Arra készültünk, hogy nagyon nehéz lesz, és az is volt. Az eredmény nem tükrözi, hogy mennyire kellett koncentrálni. Az NB I egyik leggyorsabb csapatával találkoztunk, a védekezésünk az elején nem volt az igazi, de aztán kifizetődött, hogy sok gyors gólt lőttünk. A második félidő elején elléptünk a fáradó ellenféltől, amely ugyan feljött utána, de a győzelem már nem volt veszélyben. Biztos vagyok benne, hogy Gyöngyösön kivétel nélkül minden csapatnak nehéz dolga lesz.
__________________________________________________________
Újdonságok a hazai meccseinkkel kapcsolatban
Kézilabdacsapataink hazai mérkőzésein nyáron jelentős újdonságokat vezettünk be. A jegyvásárlás a meccsjegy.fradi.hu-n lehetséges, a csarnokba lépéshez pedig szurkolói kártya és arcképes személyazonosító igazolvány is szükséges. Az újdonságokról ITT írtunk bővebben.
Férfi kézilabdacsapatunk Siófokon zárja az évadot a NEKA ellen; vasárnap lesz az éremtámadás is.
Férfi kézilabdacsapatunk jobbszélsője az NB I/B-től a dobogóig jutott a Ferencvárossal.
Férfi kézilabdacsapatunk remek első félidővel búcsúzott erre a szezonra az Elek Gyula Arénától.
Férfi kézilabdázóink jobbátlövőjét kérdeztük a vasárnapi, Szeged elleni bajnoki előtt.
Férfi kézilabdacsapatunk sérülésekkel küzd a szezonhajrában, de motiváltan várja a Szeged elleni bajnokit.
A férfi kéziválogatott az északiak mellett a lengyelekkel és az olaszokkal is megmérkőzik a januári Eb-n.
Már lassan hagyomány, hogy férfi kézilabdázóink a padelt választják csapatépítő programnak.
A bajnokság utolsó két fordulójában ismét férfi kéziseinket erősíti saját nevelésű balszélsőnk.