2023. augusztus 19.
Magabiztosan nyertük meg a koprivnicei tornát
Mindhárom mérkőzésükön tízgólosnál nagyobb különbségű győzelmet aratva lettek elsők férfi kéziseink.

A pénteki fölényes siker után szombaton további két mérkőzés várt az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatára a koprivnicei felkészülési tornán.

Igencsak szokatlan időpontban, reggel 9-től a nyitó napon a Kassa helyett beugró cseh Hranicét legyőző, az Európa-liga főtábláján is érdekelt, lengyel Chobry Glogow volt az ellenfél. A találkozót az első fordulós eredményeket látva a viadal előrehozott döntőjének is tekinthettük.

A kezdés szorosan alakult, tíz percnyi játékot követően 7-7-et mutatott az eredményjelző, de percekkel később Borbély Ádám egész pályás góljával már kétgólos előnyben voltunk (9-7). A játékrész második felében nagyszerűen védekeztünk, a 28. percben már tízgólos előnyben kézilabdázhattunk, a szünetre ebből kilenc maradt (21-12).

A fordulás után is irányítottuk a játékot, a mérkőzés egyértelműen a kiütés irányába haladt (29-15). A lényegében hatvan percig tartó remek produkciót Szepesi Zsombor remek kínai gólja koronázta meg, s így 40-25-re múltuk felül az El-csoportkörös riválist.

Délután a Hranice ellen már némileg látszottak a fáradtság jelei az együttesen. A délelőtti, nagyszerűen sikerült összecsapás szintjét ugyan nem tudtuk hozni, de jó tempót diktáltunk, és tartottuk az előnyt. A félidő hajrájában többször is hiba csúszott a játékba, így két gólra felzárkózott ellenfelünk (20-18).

A siker a folytatásban sem forgott veszélyben, újabb 37-26-os, magabiztos győzelmet arattunk, mindhárom meccsünkön tízgólosnál nagyobb különbséggel nyertünk.

Az utolsó összecsapást követően jobbszélsőnket, Bujdosó Bendegúzt kérdeztük:

– A hosszú utazás után az első meccs első félideje nagyon nehéz volt, de utána elkaptuk a fonalat, onnantól kezdve pedig lendületből behúztuk a másik két mérkőzést. Biztos, hogy hasznos volt ez a két nap, mindenki megkapta a megfelelő terhelést, építkezünk, megyünk tovább! Úgy gondolom, minden téren léptünk előre, mostanra védekezésben mindenki elsajátította az új rendszert, amit már egy éve gyakorlunk, a csapategység pedig minden évben fantasztikus.

A fiúk tehát két héten belül a második tornagyőzelmüket aratták, a hétvégén pedig innentől kedzve női kézilabdázóinké lesz a főszerep, akik szombaton és vasárnap a metzi tornán lépnek pályára.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Koprivnice)
2. nap

FTC-Green Collect – Chobry Glogow (lengyel) 40-25 (21-12)
A ferencvárosi gólszerzők: Balogh 4, Bognár 4, Imre 4, Nagy B. 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Bujdosó 3, Füzi 3, Kovacsics 3, Csörgő 2, Debreczeni 2, Mikita 2, Szepesi 2, Borbély 1, Pordán 1, Prainer 1

FTC-Green Collect – TJ Cement Hranice (cseh) 37-26 (20-18)
A ferencvárosi gólszerzők: Imre 7, Bujdosó 6, Füzi 4, Debreczeni 3, Kovacsics 3, Mikita 3, Balogh 2, Bognár 2, Nagy B. 2, Pordán 2, Csörgő 1, Ónodi-Jánoskúti 1

(Fotó: KH ISMM Koprivnice)

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.