2023. augusztus 18.
Bajnokok Ligája-riválisok ellen gyakorlunk
A hétvégén Franciaországban vesz részt rangos felkészülési tornán női kézilabdacsapatunk.

A nyári felkészülési időszak talán legnagyobb kihívása előtt áll női kézilabdacsapatunk, amely pénteken utazik el Franciaországba, majd szombaton és vasárnap a metzi felkészülési tornán szerepel.

Az eseményen a magas színvonal garantált, hiszen a mieink mellett három szintén Bajnokok Ligája-együttes lép pályára, a FINAL4-hoz hasonló szisztémában, vagyis szombaton rendezik az elődöntőket, vasárnap pedig jön a bronzmeccs és a döntő.

A felkészülésünk lassan a hajrájába ér, így balszélsőnkkel, Márton Grétával beszélgettünk az eddigiekről.

– Úgy gondolom, jól, a tervek szerint halad a felkészülés. Nagyjából sikerült megszokni az újdonságokat, de van még min javítani, fejleszteni, ez egyértelmű. Az edzéseken nagyon sokat kommunikálunk, taktikázunk, próbáljuk lefektetni az alapokat. Minden nap tanulunk, próbáljuk felvenni a ritmust. A védekezéssel és támadással is foglalkozunk, nem periodikusan, hanem nagyjából egy ütemben haladunk velük, de van, amikor ez vagy az van fókuszban. Jó, hogy az edzéseken Martin és Allan ilyen együttműködésben dolgozik, mert ketten többet látnak, és például, amikor a támadással foglalkozunk, akkor is előfordul, hogy kapunk a védekezéssel kapcsolatban visszajelzést, tanácsot.

Játékosaink alighanem örömmel térnek vissza Metzbe, hiszen éppen az ottani felejthetetlen második félidőnek köszönhető, hogy továbbléptünk a BL-negyeddöntőből, és először szerepelhettünk a sorozat négyes döntőjében.

Ezúttal természetesen egészen más a feladat és a cél, de érdekességet ad a tornának az is, hogy összejöhet ismét a Metz–FTC páharc, amelyet egyébként a BL-csoportkör első fordulójában Érden biztosan megrendeznek. A viadal elődöntőjében a szlovén Krim Ljubljanával találkozunk, a másik ágon pedig Metz-Buducsnoszt Podgorica mérkőzés lesz.

– Jó hangulatot várok a metzi tornán, úgy érzem, várja a csapat, hogy ilyen nívós ellenfelekkel játszunk, hiszen ilyenkor lehet lemérni, hol tartunk. Próbáljuk majd a tanultakat kivinni a pályára, a lényeg, hogy az adott meccseken mindenki kihozza a maximumot, és akkor sokat tanulunk ebből a hétvégéből. Nagyon más a tétmeccs, mint a felkészülési találkozók, de azért ki lehet indulni ebből a tornából, az összetételt, a játék ritmusát, a felfogást ki lehet olvasni a többi csapattal kapcsolatban. Szerintem az a legjobb, ha tudunk még mit megtartani a Metz elleni tétmeccsre, szóval lehet, hogy nem mutatunk meg mindent.

A tornáról a hétvégén részletesen beszámolunk, ahogyan férfi kézilabdacsapatunk csehországi mérkőzéseiről is, közben pedig ne feledjék szurkolóink, hogy javában tart a 2023/2024-es idényre szóló bérletek értékesítése – a meccsjegy.fradi.hu oldalon otthonról, kényelmesen, sorban állás nélkül lehet vásárolni. Az előző évi bérleteket augusztus 20-ig őrizzük meg, utána a meg nem újított helyek felszabadulnak.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Metz)

Szombat (08. 19.)

15:30: FTC-Rail Cargo Hungaria – Krim Ljubljana (szlovén)
18 óra: Metz Handball (francia) – Buducsnoszt Podgorica

Vasárnap (08. 20.)

15:30: bronzmérkőzés
18 óra: döntő

Cikkajánló

Kisfiáról is mesélt az újra edző Böde-Bíró Blanka

Klasszis kapusunk kisfia egyelőre kézzel nyúl a labdáért, de nem dőlt még el a ”sportágválasztás”.

Magyar válogatott beállónkkal hosszabbítottunk

Bordás Réka a Ferencváros színeiben a magyar bajnoki és a Magyar Kupa-trófeát is elhódította már.

A dán válogatott egyik legjobbja is csatlakozik

Női kézilabdacsapatunkban folytatja karrierjét 2026 nyarától az olimpiai bronzérmes Michala Möller.

Ingstad: „Többet jelent ez a vb-arany, mint gondoltam”

Klasszis norvég kézilabdázónk a harmadik világbajnoki címét nyerte vasárnap Rotterdamban. Interjú.

Vilde Ingstad és Norvégia a világbajnok!

Az első félidőben még Emily Vogelék irányítottak, végül az északiak örülhettek a női kézi-vb döntőjében.

Vogel és Ingstad csapata jutott a világbajnoki döntőbe

Vasárnap délután Németország–Norvégia világbajnoki döntőt és Hollandia–Franciaország bronzmeccset rendeznek.

Négy Fradi-játékossal jön a vb-végjáték

A magyar női kézilabda-válogatott búcsúzott a világbajnokságtól, de szoríthatunk még Fradi-játékosoknak.

Elmaradt a jó teljesítmény és a továbbjutás is

A magyar válogatott nem tudta megismételni a Dánia ellen nyújtott játékát, így kikapott Hollandiától.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin