2024. március 23.
Megvan az előny a visszavágóra!
Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.

Az idényben eddig nem tapasztalt hangulatban, a szinte megtelt Elek Gyula Arénában fogadta az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata a szlovák Tatran Presovot az Európa-kupa negyeddöntőjében. A tábor az első perctől kezdve abszolút megteremtette az alapot ahhoz, hogy elérjük a célunkat, és előnnyel utazhassunk az eperjesi visszavágóra.

Az első percekben egyik csapatnak sem ültek a megoldásai, de mi nyugodtunk meg előbb, tíz perc után három góllal vezettünk (6-3). Nehéz lett volna bárkit is kiemelni, Bognár Alex, Füzi Dániel, Imre Bence és Nagy Bence megoldásai egyaránt jól működtek.

A lendületünk a következő szűk tíz percre is kitartott, elhúztunk öttel (11-6), ekkor benne volt a levegőben, hogy akár az első félidőben jelentős különbséget tehetünk közé. Ez végül nem jött össze, a 21. percben kettőre zárkóztak a szlovákok. Nagyot harcoltunk a játékrész hajrájában, de nem voltunk szerencsések, a csapatot dicséri, hogy a játék képe alapján a kétgólos vezetéssel nem lehettünk maradéktalanul elégedettek (17-15).

Ugyan Borbély Ádám hatalmas bravúrjával indult a második játékrész, nem sokkal később aggódhattunk, miután Füzi Dániel – hát, mondjuk úgy, szigorú – piros lapot kapott a lett játékvezetőktől. Szerencsére nem torpantunk meg, minden találatért nagyon meg kellett dolgozni, de megtettük, és a 43. percre ismét elléptünk a szlovákoktól (24-20).

Sőt, nem sokkal később szélsőink, Imre Bence és Pető Ábel vezérletével visszaállítottuk az addigi legnagyobb, ötgólos különbséget, de ennél jobban megint nem sikerült leszakítani riválisunkat, az utolsó nyolc percet megint csak plusz háromról kezdtük (28-25). Úgy indult tehát a hajrá, hogy ebből jelentős és szűk előny is lehet, arra, ennél rosszabb forgatókönyvre nem is gondoltunk. A végjáték döntetlenre végződött, ami azt jelenti, hogy háromgólos fórral utazhatunk a jövő héten Eperjesre.

Előtte viszont szerdán nagyon fontos bajnoki mérkőzés vár ránk hazai pályán a Balatonfüred ellen.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
Negyeddöntő, 1. mérkőzés

FTC-Green Collect – Tatran Presov 32-29 (17-15)
Helyszín:
Elek Gyula Aréna
Időpont:
 2024. március 23., 20:00
Játékvezetők:
 Aleksandr Radcenko, Ralfs Persis (lettek)
Gólszerzők: Imre 9, Bognár 6, Nagy B. 5, Lékai 4, Füzi 2, Mikita 2, Balogh 1, Debreczeni 1, Pető 1, Szepesi 1, ill. Urban 7, Davidovic 6, Kasatkin 4, Sako 4, Fenar 2, Hernandez Caballero 2, Khaian 2, Kovács M. 1, Mital 1

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.