2024. március 30.
Ott vagyunk a legjobb négy között!
Óriásit harcolva, kettős győzelemmel jutottunk a legjobb négy közé a Tatran ellen az Európa-kupában.

Péntek délután négyórás buszutat követően érkezett meg Eperjesre az Európa-kupa negyeddöntő visszavágójának helyszínére az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. A vacsorát és az esti videózást követően a pihenésen volt a hangsúly – igaz, már hajnalban érezhettük a szlovákok vendégszeretét, amikor a Tatran szurkolói tűzijátékot tartottak a hotelünk előtt. Egyébként is különleges atmoszférára és többezer hazai drukkerre számíthattunk az eperjesi arénában, és persze, néhány tucat ferencvárosira is, aki elkísérte a fiúkat a második mérkőzésre.

Háromgólos előnyből indultunk, bár ahogy átlövőnk, Jakub Mikita mondta a meccs előtt, a cél az volt, hogy kettős győzelemmel jussunk be a sorozat elődöntőjébe a korábban a BL-ben is szerepelt Presov ellen, erre készült valamennyi játékosunk. Örömteli volt a keretet böngészve, hogy orrsérülését követően másfél hónap után ismét tudta vállalni a játékot balszélsőnk, Kovacsics Péter – ezzel egyik kulcsemberünket „kaptuk vissza” a kőkemény sorozatterhelés közben.

Közel telt ház előtt, óriási hangulatban és tempóban indult a találkozó, az első 14 támadásból gól született, mindezt bő hét perc alatt (7-7), ezt követően azért mindkét csapat védekezése alaposan felkeményedett. Olyannyira, hogy a következő bő negyedóra részeredménye pedig 3-3 volt, egyik fél sem tudott elhúzni még csak két góllal sem. A mieink közül elsősorban Győri Kristófot lehetett dicsérni, aki az első tíz kapura érkező lövést követően 70 százalékos védési mutatóval állt (10-10). A játékrész hajrájában sok mindennel meg kellett küzdenünk, a meglévő sanszainkkal pedig nem igazán éltünk, így harminc perc után a Tatran két gólt lefaragott a hátrányából (13-11).

Kulcskérdés volt, hogy a második félidőt jól kezdjük, és jól is kezdtük: a 37. percben Bognár Alex találatával kiegyenlítettünk, és ezzel együtt egészen más képet mutatott magáról csapatunk, sokkal szigorúbbá vált a védekezésünk (17-17). Leszakadhattunk volna újra két gólra, de Győri újabb óriási bravúrt mutatott be, ezúttal Davidovic ziccerénél, elöl pedig Balogh Zsolt játszott rendkívül eredményesen, így tartottuk a lépést, és döntetlennel fordultunk rá az utolsó bő tíz percre (23-23). Pokoli nehéz volt, de mentünk a szlovákokkal, így az utolsó hét perc is ikszről, összesítésben pedig plusz háromról kezdődött: az 56. perc végén, amikor Lékai Máté találatával újra vezettünk, úgy érezhettük, nagy gond már nem lehet. És nem is lett: akármennyire is küzdős, kiélezett volt a találkozó, a végén már a győzelem miatt sem kellett izgulni, 31-28-ra nyertünk, és kettős sikerrel jutottunk tovább.

Ott vagyunk a legjobb négy között, ahol a szlovén Krkát búcsúztató görög Olympiakosz lesz az ellenfelünk.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
Negyeddöntő, visszavágó

Tatran Presov – FTC-Green Collect 28-31 (13-11)
Helyszín:
Tatran Handball Arena, Eperjes
Időpont:
2024. március 30., 18:00
Játékvezetők:
Stefan Ivanovic, Marko Vujisic (montenegróiak)
Gólszerzők:
Hernandez Caballero 9, Davidovic 5, Fenár 4, Mital 3, Urban 3, Kasatkin 2, Khaian 1, Kovács M. 1, ill. Nagy B. 7, Imre 5, Balogh 4, Bognár 4, Debreczeni 4, Lékai 4, Füzi 2, Kovacsics 1

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.