2023. január 20.
Kiváló második félidővel győztük le a Budakalászt
Férfi kézilabdacsapatunk harmadik januári edzőmeccsén is nyert, ezúttal két góllal a Budakalász ellen.

Az első és egyben utolsó hazai felkészülési mérkőzését játszotta péntek délután férfi kézilabdacsapatunk a januári időszakban. A komlói és a dabasi siker után az a Budakalász látogatott az Elek Gyula Arénába, amely a hetedik helyen telel az NB I-ben, és amelynek otthonában alaposan megszenvedtünk, és végül 25-25-ös döntetlent játszottunk december elején.

A két eddigi edzőmeccsünkön a védekezésen volt a hangsúly, és kifejezetten jól is működött, tekintve, hogy mindössze 24-szer, illetve 20-szor találtak a kapunkba a riválisok. A pénteki összecsapáson is több, mint négy és fél percet kellett várni az első gólra, ekkor Imre Bence értékesítette a szélsőziccert. Utána azonban többnyire a vendégek akarata érvényesült, akik bő tízpercnyi játék után kétgólos előnyben voltak (4-6).

A mieink támadásban sokszor pontatlanok voltak, olyannyira, hogy hattal is elhúzott a Budakalász, de utána rendeztük a sorokat, és még az első félidőben ledolgoztuk a hátrány jelentős részét (13-15).

A szünet után viszont már mi irányítottunk: percek alatt egyenlítettünk, a 40. percben pedig hosszú idő után újra előnybe kerültünk (20-19). S bár egyszer még átvette a vezetést ellenfelünk, bő tíz perccel a vége előtt már 25-23-as Ferencváros-vezetésnél érkezett a vendégek időkérése. A hajrában pedig kézben tartottuk az összecsapást, volt közte négy is, végül 31-29-es győzelmet arattunk.

Az újabb siker után jövő kedden játssza a februári folytatás előtti utolsó edzőmérkőzését csapatunk a Bajnokok Ligájában szereplő szlovén Celje otthonában.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Ferencváros TC – CYEB-Budakalász 31-29 (13-15)
A ferencvárosi gólszerzők: Nagy B. 8, Csörgő 3, Imre 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Prainer 3, Török 3, Balogh 2, Juhász 2, Bognár 1, Bohács 1, Bredák 1, Füzi 1

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.