2024. február 23.
Sima sikerrel nyújtottuk tovább a győzelmi szériát
Az ötödik tavaszi meccsét is megnyerte, ezúttal a Komlót múlta felül férfi kézilabdacsapatunk a K&H Ligában.

A Besiktas elleni Európa-kupa párharc után újabb olyan összecsapás várt férfi kézilabdacsapatunkra, amelyen nem igazán volt hibázási lehetősége. Erről szólhat egyébként a tavaszi szezon nagy része a mieinknek, hiszen ha el szeretnénk érni a céljainkat, akkor nem férnek bele a hibák, váratlan pontvesztések a bajnokságban sem – vagyis kulcsfontosságúnak tűnt, hogy a tabellán 11. helyen álló Komlót is legyőzzük hazai pályán.

Továbbra is több sérült játékost kellett nélkülöznünk, Kovacsics Péter, Ónodi-Jánoskúti Máté és Csörgő Kristóf is a lelátóról figyelte az eseményeket, visszatért azonban a keretbe Balogh Zsolt. Kellett idő a mérkőzés elején, hogy felvegyük a kellő fordulatszámot, tíz perc után 6-6-ot mutatott az eredményjelző. Ezt követően már jobban éltünk a lehetőségeinkkel, a védekezésünk is feszesebb volt – mindez azt jelentette, hogy Lékai Máté második találata után ötgólos előnnyel fordultunk a játékrész hajrájára. A végét viszont elrontottuk, így még a szünet előtt visszajöttek lőtávolon belülre a vendégek (18-16).

Fontos volt, hogy jól kezdjük a második félidőt, s így is történt: alig telt el három és fél perc, majd Nagy Bence labdaszerzése, pár másodperccel később pedig gólja után visszaállítottuk az ötgólos különbséget (22-17). Gyors, látványos játékot mutatott csapatunk, a jobb szélen Imre Bencének több szépségdíjas találata is volt, a 44. percben pedig már tíz volt közte, így a végjátékban már csak a győzelem mértéke volt kérdéses. Külön örömteli, hogy a második félidőben az ifjúsági csapatunkból felkerült Pető Ábel és Fülöp Péter is eredményes volt – teljesen megérdemelten 40-28-ra nyertünk.

Az ötödik februári sikerünk után nem lesz sok idő a pihenésre, kedden a 16. fordulóból elhalasztott bajnokin a Gyöngyöst fogadjuk.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
17. forduló

FTC-Green Collect – Carbonex-Komló 40-28 (18-16)
Helyszín:
 Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. február 23., 18:00
Játékvezetők: Paska Dánel, Vastag Sámuel
Gólszerzők: Imre 6, Nagy B. 6, Füzi 5, Prainer 5, Bujdosó 4, Lékai 4, Bognár 3, Pető 2, Debreczeni 1, Fülöp 1, Mikita 1, Pordán 1, Szepesi 1, ill. Váczi 7, Melnicsuk 5, Jerkovic 4, Rotim 4, Bogdanic 2, Menyhárt 1, Szöllősi O. 1, Tóth G. 1, Orbán 1, Urbán 1, Veselinovic 1
_________________________________________________

Kedden már jön is a következő hazai meccs!

Férfi kézilabdacsapatunk február 27-én, kedden 18 órakor a HE-DO B.Braun Gyöngyös együttesét fogadja az Elek Gyula Arénában a 16. fordulóból elhalasztott bajnoki mérkőzésen. A találkozóra elérhetők a belépők – a jelenlegi szezonban megszokottak szerint online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig a találkozót megelőző két órában a Kismartoni úti pénztárban lehetséges a jegyvásárlás.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.