2023. január 22.
Vb-negyeddöntős a férfi kéziválogatott!
A délutáni magabiztos sikerünk után a svédek legyőzték a portugálokat, így ott vagyunk a legjobb 8 között.

A brazilok elleni kulcsfontosságú siker után vasárnap újabb sorsdöntő találkozó előtt állt a válogatott a svéd-lengyel közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjében. Ugyanis a péntek esti kedvező fejlemények okán még élt a remény a legjobb nyolc közé kerülésre, ami egyúttal biztosan olimpiai selejtezős pozíciót érne: ehhez először is le kellett győzni a már tét nélkül, feltehetően igencsak felszabadultan játszó Zöld-foki Köztársaság válogatottját, amely addig mindössze egy győzelmet számlált a tornán (Uruguay-t múlta felül magabiztosan), azon kívül – a brazilokkal vívott csatát leszámítva – sima vereségeket szenvedett.

A magyar meccskeretbe visszakerült Bujdosó Bendegúz, míg Kovacsics Péter ezúttal is a két kimaradó egyike volt, Lékai Mátéra pedig természetesen a brazilok elleni pazar teljesítménye után ismét számított Chema Rodríguez szövetségi kapitány.

Igaz, a vasárnapi összecsapáson Hanusz Egoné lett a karmesteri pozíció a kezdőcsapatban, de a támadójátékunk megint kiválóan működött: a gólgazdag első tíz perc végére három góllal vezettünk (8-5).

Majd az ezt követően zsinórban érkezett három magyar találat kifejezetten kényelmes pozícióba helyezte a már egyébként a kezdetektől görcs nélkül, támadásban kifejezetten jól kézilabdázó válogatottat, amely a játékrész második felében még eggyel növelte az előnyét: Rosta Miklós távoli szabaddobásgólja állította be a hétgólos félidei különbséget (22-15).

A szünet után kevésbé volt éles és többet hibázott együttesünk, így kiegyenlítettebbé vált a játék képe, de öt gólnál közelebb egyszer sem engedtük a riválist. Az utolsó negyedórára aztán láthatóan elfáradt az afrikai alakulat, ezt pedig remekül kihasználtuk, és végül ismét dominálva, tizenkét gólos győzelmet arattunk. Pozitívumként említhető még, hogy a találkozó hajrájában Bujdosó pályára lépett, Lékai viszont ezúttal pihenőt kapott a szakmai stábtól.

A feladat ránk eső, kötelező részét tehát megoldottuk. Ezek után nem volt más dolgunk, illetve lehetőségünk, minthogy szurkoljunk a már biztosan csoportelső svédeknek, akiknek győzelme esetén a mieink juthattak másodikként a negyeddöntőbe. A félidei egygólos portugál vezetés után a svédek fordítottak, és a 32-30-as győzelemmel megőrizték százszázalékos mérlegüket.

Ez pedig azt jelenti, hogy a magyar válogatott is továbbjut a csoportból, és készülhet a világbajnoki negyeddöntőre!

Ellenfelünk a Dánia-Egyiptom párharc győztese lesz.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG-LENGYELORSZÁG
II. középdöntőcsoport, 3. forduló

Magyarország – Zöld-foki Köztársaság 42-30 (22-15)
Helyszín: Scandinavium Arena, Göteborg
Időpont: 2023. január 22., 15:30
Játékvezetők: Marko Szekulics, Vlagyimir Jovandics (szerbek)
Gólszerzők: Bodó 7, Bóka 7, Rosta 7, Hanusz 6, Bánhidi 5, Ancsin 4, Rodríguez Alvarez 3, Ilics 1, Sipos 1, Szita 1 ill. Landim 8, Araujo 6, Moreno 6, Pina 3, L. Semedo 3, Andrade 2, Furtado 1, E. Semedo 1

A középdöntőcsoport állása: 1. Svédország 10 pont, 2. Magyarország 6, 3. Izland 6, 4. Portugália 5, 5. Brazília 3, 6. Zöld-foki Köztársaság 0

(Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.