2023. április 30.
Vereséggel zártuk az Eb-selejtezőt
Kikapott Grúziától a már biztos Eb-résztvevő férfi kéziválogatott Tatabányán.

Felszabadult hatvan perc és fölényes litvániai siker után készülhetett az erre a hétre alaposan megfiatalított férfi kézilabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó fordulójára, a vasárnapi, Grúzia elleni hazai fellépésre. Ezúttal is három ferencvárosi játékost figyelhettünk a magyar együttesben: ahogyan Klaipédában, úgy a tatabányai Multifunkciós Csarnokban is ott volt a csapatkapitány Lékai Máté mellett két 20 éves játékosunk, kilenc góllal debütált Imre Bence és az eső felnőttválogatott meccsén kétszer villanó Ónodi-Jánoskúti Máté.

Chema Rodríguez szövetségi kapitány ugyanazt a kezdőcsapatot küldte pályára, mint három nappal ezelőtt, így az elején most is irányítónk vezényelte a támadásainkat. Ezúttal nem Imre, hanem irányítónk lőtte az első hetest, és ő is magabiztosan értékesítette a büntetőt. Összességében a kezdés viszont nem a terveink szerint alakult, hiszen tíz perc után a grúzok vezettek (3-4), és bő negyedórát követően is hátrányban voltunk, így jött az első időkérésünk.

A különbség azonban a játékrész hajrájára elkezdett nőni, és a mínusz négyből ugyan mínusz hármat csináltunk többek között Ónodi-Jánoskúti találatának köszönhetően, az nem volt kérdés, hogy ennél sokkal jobb teljesítményre lesz szükség a fordulás után (14-17).

A második félidő a szünetben Krakovszki Zsoltot váltó Imre Bence gyönyörű találatával indult, és bár továbbra is döcögött a játékunk a 45. percben 23-23-nál értük utol riválisunkat, nem sokkal később Ilics Zoran góljával pedig a vezetést is átvettük (25-24).

A végjáték azonban így sem volt könnyű, az utolsó pillanatig a nyakunkon maradtak a vendégek, sőt az utolsó támadásból a győztes gólt is megszerezték, 31-30-as vereséggel zártunk. A válogatott persze így is megnyerte a selejtezőcsoportját, és készülhet a jövő januári, németországi kontinenstornára.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
6. csoport, 6. forduló

Magyarország – Grúzia 30-31 (14-17)
A magyar válogatott gólszerzői:
Hanusz 7, Imre 4, Krakovszki Zs. 4, Rosta 4, Fazekas 3, Ilics 3, Szita 2, Lékai 1, Ligetvári 1, Ónodi-Jánsokúti 1

A másik mérkőzésen: Svájc – Litvánia 27-20
A csoport végeredménye: 1. Magyarország 10 pont, 2. Svájc 8, 3. Grúzia 4, 4. Litvánia 2

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.