2022. november 25.
Vissza kell térni a győzelem útjára!
Két Európa-liga-mérkőzésünk között a Komlót fogadjuk szombat este a férfi K&H Ligában.

A kőkemény keddi, PAUC elleni 33-30-ra elvesztett csata után szombaton ismét fontos feladat vár férfi kézilabdacsapatunkra, a K&H Liga 10. fordulójában a Sport36-Komló érkezik az Elek Gyula Arénába. December tizennyolcadikáig ezt a feszített ritmust kell megszoknunk, Európa-liga- és bajnoki meccsek váltják egymást, ráadásul a következő hetekben kulcsfontosságú erőfelmérők jönnek mindkét sorozatban.

Ezért is fontos, hogy lépésről lépésre haladjunk, ezt emelte ki korosztályos válogatott irányítónk, Csörgő Kristóf is a meccs kapcsán.

– Még az elején vagyunk ennek az időszaknak, de az biztos, hogy nagyon kemény és hosszú négy hét lesz ez. Mindig csak a következő mérkőzésre koncentrálunk, most a Komló elleni meccs lebeg a szemünk előtt. Fizikailag nagyon erős riválissal találkozunk, nem fogják könnyen adni, de természetesen azon leszünk, hogy itthon tartsuk a két pontot.

A Komló együttese kilenc forduló után három győzelemmel, két döntetlennel és négy vereséggel a tabella tizedik helyén áll, a legutóbbi három meccsén vereséget szenvedett, kikapott Balatonfüreden (26-27) és Csurgón (26-33), majd kisebb meglepetésre hazai pályán a Dabastól is (28-32). A vendégeknek előnyt jelenthet, hogy az elmúlt két héten erre a találkozóra fókuszálhattak, miközben mi szerdán utaztunk haza Aix-en-Provence-ból, így mindössze két edzésből áll a közvetlen felkészülésünk.

Legeredményesebb játékosuk, Melnyicsuk Viktor vezeti a bajnokság góllövőlistáját 57 találattal, mellette még Srecko Jerkovic és Bruno-Vili Zobec szerepel a házi rangsor dobogóján.

Az előző évadban vegyes eredményeket értünk el velük szemben, idegenben 33-31-es vereséget szenvedtünk, hazai pályán viszont 34-30-ra győztünk.

Szombaton 18 órakor kezdünk, az online jegyértékesítés elindult, ahogyan a jövő keddi, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban rendezendő Benidorm elleni Európa-liga-mérkőzésünkre is. Javasoljuk minden szurkolónknak, hogy éljen az online jegyvásárlás adta lehetőséggel!

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
10. forduló

Ferencvárosi TC – Sport36-Komló
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: november 26., 18:00
Játékvezetők: Bíró Ádám, Kiss Olivér Bende
Jegyek: álló: 1500 Ft, ülő: 2000 Ft, online: ITT

Cikkajánló

A miénk volt az utolsó szó Gyöngyösön

Férfi kézilabdacsapatunk egy végletekig kiélezett meccsen nyerte meg a szombat esti bajnokiját.

Egy hét „pihenő” után fordulunk rá a bajnoki hajrára

Szombaton Gyöngyösre látogató férfi kézilabdázóink rendezhették a sorokat az NB I utolsó négy fordulója előtt.

Változott a Tatabánya elleni rangadó időpontja

Ellenfelünk Európa-kupa-szereplése miatt május 6-án, szerdán lépnek pályára férfi kéziseink Tatabányán.

Pont nélkül maradtunk a PLER ellen

Férfi kézilabdacsapatunk szinte végig hátrányban kézilabdázott a szombat esti bajnokin.

Mint mindig, kemény csata várható a PLER ellen

Férfi kéziseink ismét legyőznék fővárosi riválisukat, és ezzel hazai pályán javítanák a múlt heti botlást.

„Jó volt visszatérni, de nem így terveztük a meccset”

Lékai Máté hosszú sérülés után tért vissza férfi kézilabdacsapatunkba, szombaton a PLER ellen már győzne is.

Óriási csatában szenvedtünk vereséget

Férfi kézilabdacsapatunk pont nélkül maradt Budaörsön a Budai Farkasok ellen.

A bennmaradásért harcoló riválishoz látogatunk

Férfi kézilabdacsapatunk péntek este a Budai Farkasok ellen kezdene újabb győzelmi sorozatba.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin